REZA-(ABD-RUSYA-İRAN) ve TÜRKİYE

 

İsrail ve Rusya, sözde barışının arkasında yatanlar !
 

AMERİKA ve RUSYA ortak, İRAN Zencani dosyasıyla arkada destek,
REZA MAHKEMESİYLE... Türkiyeye oyunlarını oynuyorlar...
 

C.B Recep Tayyip Erdoğan, BAŞKAN seçilmezse UCM de yargılanabilir !
 

REZA ZARRAP'ın duruşması canlı yayınla 30 Haziranda yapılacaktı yaa, aman yapmayın dedirttiler ve karşılığında Türkiye hemen İsrail'in, hemen Rusya'nın istediklerini yapıp, istenilen tavizleri verip barış ilan ediverdi...Suriyeden kaçanların TC vatandaşlığına alınmasını da, Uygurların vatandaşlığa alınmamasın da, ayrıca kabul ediverdiler. Türkiyenin DEMOGRAFİSİNİN, TÜRK ağırlığının bozulması, böylece sağlanmış oldu. Türkiye artık TÜRKLERİN değil !

Dikkat edin, sırada Mısır ve Suriye de, hatta LİBYA da var merak etmeyin. REZA nın canlı duruşmasının olmaması karşılığında, Türkiye MISIR içinde söylediklerini MURSSİ MURSSİ söylemlerini yalayacak, Rabiasından vazgeçecek ve ESAD için söylediklerinden de tornistan yapacak ! Harladığı ve hönkürdediği bütün ülke ve liderlerden ve Ortadoğunun lideri olduğu iddialarından vazgeçiverecek. Bkz, NETENYAHU-TAYYİP dialoglarına...

***Hatırlayalım ; Rıza Sarraf davasında, Türkiye'ye karşı net tavır alınmış durumda. Zaten bundan kaynaklı olarak, AMERİKA abisini dinleyerek, Türkiye, İsrail ve Rusya’ya yanaşmak istiyor. 
 

Çünkü ; R.T. Erdoğan’ın Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde (UCM) yargılanması için bütün dosyalar hazırlanmış durumda. Ruslar bu dosyalara, yani Türkiye’nin IŞİD>DAİŞ ile olan ilişkilerine, MİT Tırları dosyalarına, IŞİD e gönderilen dolar ve silahlara ait belgelerin hepsine sahip durumda.
 

Reza Zarrab’ın ABD’de tutuklanması da, Türkiyenin kurdurduğu iddia edilen IŞİD yüzündendir. 
 

Zarrab meselesi unutulmamalı ve bu dava devam ediyor. Kuveyt Türk bankasına kaşı açılmış bir dava da var ve Bunlarla birlikte Türkiye’nin bütün ilişkileri, açığa ha çıkarıldı ve ha çıkarılıyor.
Zarrab davası, birilerinin boynunda ip gibi duruyor bu ipi istedikleri zaman çekebilirler. ABD elinde bulundurduğu bu ipi çekecek mi ? yoksa şantaj olarak mı kullanacak ? birlikte göreceğiz. Yani hem Rusya hem de ABD, IŞİD>DAİŞ ile olan bütün ilişkilerin bilgisine sahip, bu bilgileri nasıl kullanacakları onların siyasetine bağlı. Şimdilik, şantajlarında başarılı oldular ve İsrailin kucağına oturttular.

Haaa, Türkiye ABD nin müttefiki falan olsa da, ikili ticaret anlaşması yok. Türkiye Amerikaya göndereceği malları İsrail üzerinden gönderiyor veya alacaklarını da İsrail üzerinden alıyor BİLİNE ! 
 

Reza davasında Süreç ise ; şöyle işleyecek :

 15 Temmuz'a kadar- Reza'nın avukatları davanın düşürülmesi taleplerine yönelik kanıtlarıyla birlikte dilekçelerini,

15 Temmuz'da mahkemeye ulaştıracaklar- Savcılık makamı, Reza'nın avukatlarının verdiği kanıtları inceleyerek, “davanın düşürülmemesine” ilişkin yanıtlarını ve kanıtlarını mahkemeye sunacak
 

 19 Ağustos'a kadar- Reza'nın avukatları, savcılık makamının sunduğu karşı dilekçeye kendi yanıtlarını hazırlayarak, 19 Ağustos'a kadar mahkemeye sunacaklar.
 

 6 Eylül- duruşma günü- karşılıklı dilekçelerin verilmesinin ardından taraflar 6 Eylül'de duruşma salonunda biraraya gelecekler. 
 

Bu kez, Reza'nın avukatları sözlü olarak davanın düşürülmesi talebiyle ilgili olarak son kez savunma sunacaklar. Savcılık makamı da yine duruşma salonunda sözlü olarak Reza'nın avukatlarına yanıt verecekler. duruşma sonunda da Hakim Berman, savcının görüşünü de alarak davanın düşürülüp düşürülmeyeceğine ilişkin nihai kararını verecek. Süreç şimdilik bu...
 

Yani şimdi 6 EYLÜL önemli bir gün haline geldi. 6 Eylüle kadar Türkiye Rusyanın ve Amerikanın diğer isteklerin de tek tek yerine getirirse, REZA davası rafa konabilir ama Türkiye yamuk yaparsa, REZA nın duruşmasında canlı yayın yapılır ve TÜRKİYEDEKİ 17-25 Aralık yolsuzlukları dahil, bütün kirli ilişkiler... bütün dünyaya duyurulur ve TÜRKİYE aynı gün biter !
 

Amerika ve Rusya ve İran, Türkiye ve Türk halkına şu teklifi yapacaklar...VERİN TAYYİBİ UCM DE YARGILANSIN ! YA DA ULUSLARARASI AMBARGOLARA HAZIR OLUN !