Hoşgeldin faşizm..Hoş Geldin Başkan

 

HOŞ GELDİN FAŞİZM, HOŞGELDİN BAŞKAN

MUHALEFET Partilerinin ve STK ların ve dahi TSK nin, işbu açıklama karşısındaki sessizlikleri de MANİDARDIR ! 
____HOŞ GELDİN FAŞİZM, HOŞGELDİN BAŞKAN____

' Üniter devlette başkanlık sistemi yoktur diye birşey yok. Şu anda bunun zaten örneği var. geçmişten bu yana da var. yani hitler almanyasına baktığınızda orda da bunu görürsünüz. daha sonra değişik ülkelerde de bunu aynı şekilde bunun örneklerini görürsünüz.  
Yeter ki bütün mesele, başkanlık sisteminin uygulamasında halkını rahatsız eden bir yapısı olmasın.'     (RECEP TAYYİP ERDOĞAN Cumhurbaşkanı)
===ARKASINDAN DA BU YALANLAMA GELDİ !=== yerseniz !
Cumhurbaşkanlığı'ndan Hitler yalanlaması
Cumhurbaşkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerinin açıkça çarpıtılmasına ilşkin açıklama yaptı.
Cumhurbaşkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suudi Arabistan ziyareti dönüşünde ifade ettiği "Hitler Almanyası" benzetmesinin bazı haber kaynakları tarafından açıkça çarpıtılarak ve tam tersi bir mana verilerek kullanıldığını bildirdi.
Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, Erdoğan'ın Suudi Arabistan ziyaretini tamamlamasının ardından, dün İstanbul Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenlediği anımsatıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu toplantıda kullandığı "Hitler Almanyası" benzetmesinin bazı haber kaynakları tarafından açıkça çarpıtılarak ve tam tersi bir mana verilerek kullanıldığı vurgulanan açıklamada, basın toplantısında Erdoğan'ın altını çizdiği üç nokta şöyle sıralandı:
"1) Başkanlık sistemi üniter devletlerde de olur. Başkanlık sistemi, federalizme dayanmak zorunda değildir.
2) Hem parlamenter hem de başkanlık sisteminde esas olan, adalet ilkesinin uygulanması ve halkın beklentilerinin karşılanmasıdır.
3) İster parlamenter ister başkanlık modeli olsun, sistem kötüye kullanıldığında, Hitler Almanyasında olduğu gibi ortaya felaketle sonuçlanan kötü yönetimler çıkabilir. Ne parlamenter sistem ne de başkanlık sistemi, bu tür sonuçların ortaya çıkmasına tek başına engel olamayabilir. Önemli olan millete hizmet eden adil bir yönetim tarzının benimsenmesidir."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, bu hususların altını çizmek için Hitler Almanyası örneğini daha önce de verdiği belirtilen açıklamada, bazı basın kuruluşlarının "Erdoğan, etkili başkanlık sistemine örnek olarak Hitler Almanyasını gösterdi" şeklinde haber yapmasının tarafsız ve dürüst habercilik ilkeleriyle asla bağdaşmadığı vurgulandı.
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"Böyle bir benzetme söz konusu değildir. Holokostu ve antisemitizmi, İslamofibiyle beraber bir insanlık suçu olarak ilan eden Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadelerinin Hitler Almanyasına olumlu bir gönderme gibi yansıtılmaya çalışılması kabul edilemez."
===============  
Ben bir TÜRKÇE Öğretmeni olarak, ilk yapılan konuşmayı canlı ve defalarca videodan dinledim. İkinci yapılan açıklamayı da okudum.
Naçizane kanaatim ve algıladığım odur ki ; Sayın Cumhurbaşkanımız BAŞKANLIK SİSTEMİNİ savunurken, üniter ve parlamenter benzerliği açısından, bizzat HİTLER i ve ALMANYAYI örnek vermiştir. Sadece tırnak içinde, BAŞKANLIK SİSTEMİNİN YETER Kİ HALKINI RAHATSIZ EDEN BİR YAPISI OLMASIN ! diyerek te, faşizmi... halkını rahatsız etmeyen, hatta halkı istiyorsa milli irade istiyorsa, o da kimseyi rahatsız etmesin demeye getirmiştir...
Aslında, faşizmin de, totaliterizmin de, komünist diktatoryasının da savunulacak yerleri vardır. Yeter ki akıllı olun, alıştırın, taşı gediğine koyun ! Haaa kötü kullanılınca, bugünkü gibi parlamenter sistem de kötüdür, hatta muhtarlık bile kötüdür...Ama halifeliği getirseniz, halife kötü olursa ( iyi-kötü...göreceli kavramlardır nasılsa...) halifelik te kötüdür...

Yakındır bekleyelim ve sürpriz olmayacak. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN imzalı ders kitapları çok yakında, okullarımızda okutulma başlanabilir ! (Öyle ya ; Hitler de öyle yapmıştı.)
ÖZETLE ;  Alman halkının oylarıyla, üniter yapıdan gelen BAŞKAN HİTLER, maalesef sayın Cumhurbaşkanımızın örnek aldığı-örneksediği bir model olmuştur veya ağızdan kaçırılan bu örnekseme, aslında MİLLİ İRADEEE... diyen bir yapıya da yakışmıştır. Veya, haddi aşan bir ikrar da sayılabilir...Öyle ya, HALKIMIZ OYLARIYLA NEYİ İSTERSE.... o olacaktır, halk faşizmi mi istiyor, faşizm kurulacaktır, komünizmi mi istiyor komünizm kurulacaktır, şeriatı mı istiyor elbette ki şer'i rejim kurulacaktır. 
C.Başkanlığından sonradan yapılan YALANLAMA, ilk söylenendeki gerçeği asla, ama asla değiştirmemektedir. MAALESEF değiştirmemektedir... 01.01.2016   NOGAYTÜRK 
İlk açıklamanın videosu buradadır ;  http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...

RAMAZAN NARİN·2 OCAK 2016 CUMARTESİ