Hayali ve Yardak Erken Seçimi!

HAYALİ ve YARDAK ERKEN SEÇİMİ !

Türkiye’deki siyasette, siyasi hayatta aniden ortaya çıkan kararları görünce sakın sanmayınız ki, bu olay aniden gelişti ve doğasında gerçekleşiyor. Hayır ! Çünkü, siyaset uzun soluklu bir stratejik savaştan başka birşey değildir ve herşey sebep-sonuç hesapları düşünülerek gerçekleşmektedir. Şimdi bunu planlayan ve uygulamaya sokan için ister üst akıl diyelim, ister liderlerimizin zekası diyelim, siyasetin perde arkası vardır ve tıpkı Karagöz ile Hacivatı, ışık oyunları ve kuklalarla oynatanın adı HAYALİ, yardımcısının adı da YARDAK tır !

Türkiye’nin, son 50 yıllık siyasi hayatında akıl balik ve 40 yılnda da, siyasete aktif katılımcı biri olarak diyorum ki ; Atatürk ve İnönü doğal liderdiler ama ; ADNAN MENDERES, HAYALİ’nin kuklası olarak çıkarılmıştı, Celal BAYAR’da doğal liderdi ama, Süleyman DEMİREL değildi, Bülent Ecevit iNÖNÜ’yü yıkan, Alparslan TÜRKEŞ CKPM yi değiştiren, doğal liderdi ama ; daha sonraki gelenlerin hepsi... SHP lisi, DSP lisi, DYP lisi, ANAP lısı, MHP lisi...yani hepisi, HAYALİ’nin sunduklarıydı...

HAYALİ ; hayali ile senaryoyu yazar ve ışık oyunları ve gözbaycılık ile, kuklalarını perdede oynatır, halk ta bunu (üstüne para vererek) alkışlardı. Alkışlamayı bırakın, KARAGÖZ ile HACİVAT ın sahnelendiği şehirde, aylarca buradaki senaryo konuşulurdu. Bunu kıskananlar tarafından zaten, Ortaoyunu ve Meddahlar daha sonra peydahlandı !

Bugünümüz farklı mı ? Değil. Biri çıkıyor ERKEN SEÇİM İSTEYEN VATAN HAİNİDİR ! diyor, halk bunu alkışlıyor... Aynı kişi çıkıyor ; YARIN ERKEN SEÇİM YAPIYORUZ ULAN ! diyor, aynı halk, bunu da alkışlıyor... Veya biri çıkıyor ; bunu yargılatmazsam, hesap sormazsam, namerdim... şerefsizim... namussuzum diyor, halk bunu da alkışlıyor. Ama aynı kişi ; hooop, durun bakalım... dün dündür, bugünse bugün diyerek, hesap soracağı kişiyi aniden savunmaya başlıyor, hesap sormaya kalkanları da, vatan haini ilan ediyor... Alkışlıyoruz, alkışlıyoruz ! Niye, yardak olsak iyi de, yardak(çı)yız çünkü ! HAYALİ’nin -ci leri (hayalciler), YARDAK’ın -çı ları (yardakçılar)...Söz sizin kardeşim ! Ahval-i şeraitimiz bu...

24 HAZİRAN ERKEN SEÇİMLERİ...

Alkışlarla ilan edilen bu seçim (iptal edilmesi her an için ihtimaldir ve mümkündür), Hayali ve Yardak’ı, ya yine zengin edecek, ya da Hayali ve Yardak, kaçacak delik arayacak.

HAYALİ ve YARDAK, öğrendikleri veya öğretilen (ama irticalen değil) senaryo için sahne aldı. Seyirci perde arkasını nasılsa görmüyor. Yardak görevini yaptı ve 26 AĞUSTOS ERKEN SEÇİM dedi. Ama, ipleri eline alan veya elinde tutan HAYALİ ise ; hayır... erken seçim, daha da erken ve 24 HAZİRAN, deyiverdi... Alkışladık mı...? Alışkanlık işte, ikisini de alkışladık !

Fakat seyircilerin arasında, bu defa reel meddahlar da vardı. Onlar alkışlamadılar. Evlerine çekilip birkaç gün düşündüler ve 22 Nisan da milat olsun diyerek, 1 gün önce seçime sokulmaması için karar alınan bir parti için diğer parti gönüllü neferlerini gönderdi ve oyuna karşı oyun denilerek, aynı gün 15 milletvekili kendi partilerinden istifa ettiler istifaları onaylandı, aynı gün diğer partiye geçtiler geçişleri onaylandı ve ertesi sabah meclis başkanlığına sabahın ilk saati ve dakikalarında katılım ve gurup dilekçelerini sunuverdiler. Ne mi oldu, seçim kurulunun, seçimlere sokmama kararı ellerinde patladı ve kararları KADÜK kaldı. Utandılar ve yarım saat sonra gidip günlerden pazar olmasına rağmen seçimlere sokulmayacak partiyi, seçimlere girecek diye karar alıverdiler. REALİZM kazandı.

İmdiiii ; reel meddahlarımız olan (CHP) sayın Kemal KILIÇDAROĞLU nu ve (IYI Parti) sayın Meral AKŞENER’i, alkışlıyoruz hala değil mi ? Alkışlayın ve alkışlayalım tabii ki, ama ben daha ileri gidip 15 Milletvekilini IYI Partiye gönderen CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU’na iade-i itibardan olmak üzere kayıt bile yaptırdım. Yani, ben de CHP ye üye oldum. Oyunları bozan ve bütün hesapları altüst eden bu hamlenin sadece alkışa değil, bana göre desteğe de ihtiyacı vardır ve ben de o desteği, naçizane verdim. Çünkü artık gerçek ve doğal liderlere ihtiyacımız var ve bu liderleri de yaratacak olan, bizleriz !

LİDERLER YARATIYORUZ !

Türk Milletinin tarihsel geçmişine baktığımız zaman görüyoruz ki ; ne zaman millet dara düşmüş ve beka sorunu baş göstermiş, içinden bir lider çıkarmış ve ardına düşerek o sorunları halledivermişler. Şimdi sıra bizde...TC Devleti ve Cumhuriyetimiz, yıkılma ve bölünme tehlikesi ile karşı karşıya mı ? Elbette ki o endişe artık hepimizde var. O zaman, bu endişeyi berhava edecek olan hamleyi ya yapacağız, ya da hamleyi yapana katılacağız. Hamle CHP den ve IYI Partiden gelmiştir. Artık mevzuubahis vatandır ve partiler teferruattır!

BEKA SORUNUMUZU NASIL AŞACAĞIZ ?

TC Devletinin BEKA sorununu aşmak ve kuruluş felsefesindeki ayarlarına geri döndermenin yolu, bu hamleden sonra bellidir. Hamleyi yapan ve hamleye destek veren 4 partide kendi adayları ile ilk tur seçimlerine katılmalılardır ki, eğer beklediğimiz gibi ; CHP nin C.Başkanı adayı Muharrem İNCE, IYI Partinin adayı Meral AKŞENER, Saadet Partisinin adayı Abdullah GÜL, HDP nin adayı Selahattin DEMİRTAŞ olursa, Cumhur İttifakı kuran AKP+MHP nin de adayı R.Tayyip ERDOĞAN olursa, 1. tur bu 5 adayla geçilirse bileceğiz ki korktuğumuz başımıza gelmeyecek ve en kötü ihtimalle seçim 2. tura kalacaktır. 8 Temmuzda yapılacak 2. tur da 2. sıradaki (Muhtemel Meral AKŞENER) desteklenirse de, bileceğiz ki Cumhur ittifakı değil, Millet İttifakı seçimi kazanacak ve Türkiye, kuruluş ayarlarına ve parlamenter demokratik rejimine geri dönüşü başlatacaktır. Aksi mi ? O zaman rejim değişecektir beyler rejim ! TC Devleti yıkılacaktır, bölünecektir veya Allah korusun ama kanlı bir iç savaşa sürüklenmemiz, işten bile olmayacaktır.

5 ADAYLI BİR C.BAŞKANLIĞI SEÇİMİ BEKLİYORUZ !

Evet, 5 adaylı bir Cumhurbaşkanlığı seçimi umuttur ve idealdir. Dikkat ediniz ki ; mevcut Cumhurbaşkanımız halen adaylığını kendisini açıklamamış, muhalefetin aday açıklamalarını beklemektedir. Çünkü kaybedeceği seçime girmeyecektir ve ihtimaldir ki, seçimleri ya arefesinde veya sonrasında iptal edebilecektir. Aksi halde ; önceki gibi ÇATI ADAYI Modelini 1. turda yaratırsak, % 51 şansı yeni rejime de geçecektir ki, bu riski almaya kimsenin hakkı yoktur. Kurtuluşun lideri yapmaya çalıştığımız lider adaylarımızın, şahsi hırslarından sıyrılarak, bu konuda basiretli olacaklarından kuşkum yoktur.

HAYALİ ve YARDAK, senaryolarında şimdilik dumura uğramış olduklarından, iplerin ucundakiler seyirciyi fazla güldürmemektedir ve alkış sesleri cılızdır. KARAGÖZ ile HACİVAT oyunu ve oyuncuları bizi affedin, çünkü halkın içinden ve Anadoludan doğan güneş parlamıştır ve reel meddahlarımız sahne almışlardır, orta oyunu başlamıştır ve göreceksiniz ki, alkış tufanı meddahlar için, orta oyununda kopacaktır. Türk Millet tarihi tekerrür edecek ve maküs talihimiz 25 Haziran da değişecektir.

25.04.2018 - Bandırma - Ramazan Narin - NOGAYTÜRK