CHP ..Her Zaman ki Gibi ..HAYIR!

CHP...HER ZAMANKİ GİBİ...

HAYIR !

26 Ocak günü (dün), Bandırma Barış Manço Kültür Merkezindeki, Bandirma CHP Örgütünün, ‘HAYIR’ konulu paneline gitmistim de...

(CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yuceer ve Çanakkale CHP Milletvekili Muharrem Erkek KONUŞMACIYDI. CHP İlçe Başkanı Atilla ATAKAY da, sunucu-moderatördü.)

Komünistlik ruhumda var ve aykırıyım yaaa. Gittiğim her olayda, ELEŞTİRİ gözlüklerimle oturuyorum ne yalan... Bu halimden, ben de şikayetçiyim de... yapacak bişey yok. En azından gözlerimin biri ÜLKÜCÜ bakıyor da halen, ‘ülkücü komünist’ olarak idare ediyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin pekçok ünvanı var, biliyorsunuz. Cumhuriyetin kurucusu bir parti. Partiyi kuran da ; Başbuğ ATATÜRK... Ehhh, MHP de, CHP nin içinden çıkmış bir hareket. Ve o yüzden, meclisin en köklü ve derin iki partisi, halen CHP ve MHP dir.

PANEL değil, HAYIR show-u yaptılar...

CHP - MHP... Ünvanlarının verdiği ağırlık altında eziliyor olmalı ki, on yıllardır bırakın iktidar olmayı, iktidar alternatifi olmayı bile beceremediler. Tamam, MHP üst yönetimi, nedeni anlaşılamayacak şekilde, TC Devletinin yıkılışına neden olabilecek bir hamlede AKP ye ön açarak, AKP ile sözde vatan savunması yaparak, başrole soyundu ve herkesi şaşırttı ! Ama şimdilik, konumu TAŞERON ve tabanını hüsrana uğrattı. Referandum da cümle alem görecek ki, MHP tabanını oluşturan ülkücüler, MHP ye oy veren/vermiş seçmenler bu yıkım Anayasasına ve tek adamlığa, yüzde 75 oranında HAYIR diyecekler. Bilin istedim !

Biliyorsunuz, Bandırma Belediyesi CHP li ve Bandırmalı zaten (3) CHP Milletvekilimiz vardı. Namık HAVUTÇA haricinde, pek çok CHP Milletvekili, paneldeydi ve panelistler de üstelik CHP Milletvekilleriydi. CHP. CHP lilere gövde gösterisi yapıyordu adeta! Hatta birisi ( Muharrem Erkek) TBMM’de Anayasa Komisyonu üyeliği titrini de taşıyordu ki, ben ondan çok farklı sesler beklerdim...Panel değil, parti içi toplantı ve HAYIR SHOW u yaptınız sadece, eyy sayın CHP...Sayenizde, bilgilenemedik bile !

İlk panelistinizi, dikkatle dinledim. Bildiğimiz şeyleri söyledi durdu, genelde. Kulis bilgisi olarak, MHP li (evet-çi) milletvekilleriyle yaptığı görüşmelerden bir iki pasaj aktardı da, onlar da bildiğimiz şeylerdi. Yani, MHP milletvekillerinin yaklaşık 20-25 tanesi Bahçelinin emir eri ve evet-çiydiler. Ama eyyy CHP li milletvekili, sen işbu Referandum sürecinde ‘HAYIR’ diyecek MHP lileri, neden yanına çekmek istemiyorsun arkadaş ?

Amenna ve sadakna... eyyy Muharrem ERKEK !

Peki, daha önce dağılan Anayasa Komisyonunda (4) partinin ittifak ettiği 66 Anayasa maddesi değişikliği vardı değil mi ? Halen, 12 Eylül Anayasasından şikayet ederek AKP nin ekmeğine yağ sürüyorsunuz farkında değilsiniz de, işbu 18 maddenin görüşmeleri sırasında bir iki önerge vererek, neden işbu 66 maddeyi de dahil ettirmediniz ? Gücünüz yetmeyebilirdi beyim, peki neden işbu 66 madde için çaba göstermediniz ? Öyle ya, AKP ve bir kısım MHP, TC yi yıkacak 18 maddelik TEK ADAM olayında anlaşmışlar, peki siz neden o 66 maddeyi araya kattırmadınız veya kattıramadınız arkadaş ? Keşke bunu açıklasaydınız mesela ! Anayasa Komisyonu üyesi bir CHP Milletvekiline bu yakışırdı, ve orda bulunanlarda bunu duymaktan, memnun olurlardı.

Veeee, ATATÜRK ün kurduğu partisiniz madem de, ATATÜRK ün sine-i millete giderek istiklal Mücadelesini başlattığını neden anlatmadınız, ATATÜRK gibi olmak, çok mu zordu ? Anlatmadınız, peki...Neden, benim bildiğim çok partili Türk siyasetinde her sıkışıldığında, neredeyse her siyasinin ve partinin sık sık gündeme getirdiği, tehdit veya caydırıcı amaçla söylediği SİNE-İ MİLLETE DÖNERİZ HAAA ! şantajını neden yapamadınız? Dilinizi tutan mı var dı ? Sine-i Millete dönebilen 2. kişinin ÜLKÜCÜ Hatay Cumhurbaşkanının oğlu DYP Milletvekili Murat SÖKMENOĞLU olduğunu falan, neden seslendiremediniz arkadaş ?

Konuştuklarınızın hepsi, CHP nin TBMM deki acziyetini anlatmaktan başka bir şey değildi. TBMM de acizsiniz, sayınız yetmiyor, tamam da...işbu yıkım projesinde YENİ ANAYASAYA meşruiyet kazandırmamak için, görüşmelerin başladığı ilk gün 134 milletvekili olarak sine-i millete dönseydiniz de...orda kalanlar bunu çıkarsalardı... Ve şimdi sizler de buraya MEBUS etiketi ile değil de, keşke vatandaş etiketi ile gelseydiniz...İlk seçimde, CHP iktidar olurdu (belki) değil mi ? Ama sizde, tıpkı Devlet BAHÇELİ gibi iktidar olmayı falan istemiyorsunuz arkadaş...

Aslan Sosyal Demokratların, demokratlığını da lekelediniz bence. Arkadaş, Neden Panelde soru sormak yasakti...? Yok, sorular yazılı alınacakmış ta, moderatör istediklerini soracakmış falan...geçiniz beyler ! Bu konumunuzla, yeni Anayasadaki Başkan tarafından atanan Bakanlar gibiydiniz. Ama, Allah için panelinizde, ezberlerinizi ve insicamınızı bozdurmadınız kimseye. Aslan sosyal demokratlık...! Böyle birşey galiba...!

Yazik ki ; panelin konusu VATAN diyen, TC diyen herkesi ilgilendiren bir konuydu da...(Hayır=Vatan demektir.) siz panelist CHP Milletvekilleri, siz sadece kendi uyelerinize, kendinizi alkislatmaya gelmis gibiydiniz arkadaş. Adeta ; Korler sağırlar birbirini ağırladı.

Ve bennn, soru sormanın yasak olduğu bir parti içi toplantıya döndürülen bu etkinlikten çıkmayı düşündüm. Sıkıldım ve orada kendimi fazlalık gibi hissettim ve panelistlere ; “NEDEN SİNE-İ MİLLETE DÖNMEDİNİZ ? DÖNMEYİ BİLE DÜŞÜNMEDİNİZ ? “ diye bağırarak... salonu terk ettim.

HAYIR...süreciyle ilgili, Bandırma’da ilk etkinliği yaptınız... eyvallah, sağolun, varolun da, HAYIR demek CHP lilik midir yoksa ? CHP liler mi HAYIR diyecek sadece ? Neden, her siyasi görüşten HAYIR diyecekleri, yanınıza yaklaştırmıyorsunuz ? Yoksa, bu millet nasılsa HAYIR diyecek, ve bizde HAYIR lı Referandumdan sonra, parsayı toplayacağız mı diyorsunuz ? (?) Nal toplarsınız eyyy CHP, eyyy CHP' li arkadaşlar...MHP intihar ediyor ve mıh toplayacak ta siz, siz de NAL TOPLARSINIZ ARKADAŞ !

#BAŞKANLIĞA#HAYIR# , CHP sana da #HAYIR# 27.01.2017 NOGAYTÜRK