Borcun haczini !!yapan GARANTİ BANKASI..46 'LI MISIN ?

 

BORCUN HACZİNİ YAPAN GARANTİ BANKASI… 46 LI MISIN ?__

 

Evet, 46’lı bir Bankamızın, bir müşterisi, bana yaşattığı hukuksuz ve dayanağı olmayan bir uygulamasını yaşadım dün.

BONUS 'unu verdi bana… İCRA MEMURU !

**

Bandırma Garanti Bankasının, Bandırma şubelerinin, başkasının alacağıyla ilgili yaptığı icraattan bahsedeceğim. Çünkü bu icra ettiği icraat, icranın ötesinde bir rezaletti ! Bir fecaattı !

**

Garanti, (Tam adıyla Türkiye Garanti Bankası A.Ş.), 1946 yılında, Vehbi Koç’un yakın arkadaşları olan Mahmut Nedim İrengün ve Halil Naci Mıhçıoğlu tarafından Ankara’da kurulmuş. Hisseleri KOÇ ve SABANCI Gurupları arasında gezmiş. Banka şimdi. % 10 hissesi, önceden bankanın %97 hissesine sahip olduğu halde bugün Doğuş Grubu Ayhan ŞAHENK’e ait. % 39,9 büyük hissesi ise ; İspanyol Finans Devi ( Banco Bilbao Vizcaya Argentaria S.A.) BBVA ya ait. % 50,09 diğer ortaklar daymış… 30 Eylül 2014 tarihi itibarıyla 107,0 milyar ABD Doları’na ulaşan konsolide aktif büyüklüğü ile, Türkiye'nin en büyük ikinci özel bankası konumuna da ulaşmış yaa… maşallah ! 46 lı üstelik ! BONUS sunuyor bizlere…

**

Minik limitli, bir BONUS Kredi kartım var bu bankadan. Kartı da ben istememiştim haaa. Onlar çağırıp verdilerdi ve verdikleri dönemde de, benim Vergi Dairesiyle ilgili problemlerim vardı. 3-5 senedir sanırım, kullanıyorum bu BORÇ KARTINI.

Arada tamamını kapatsam da, genelde asgarilerini ödüyorum.

Ama ne olduysa iki aydır, gelen asgarileri ödediğim halde… geçtiğimiz günlerde bir otobüs bileti almama izin vermedi. Oysa kart limitinin % 80’ini ödemişim.. açık… Önemsememiştim.

Geldim bir ödeme daha yaptım bankamatiğine. Ama geçtiğimiz gün bir yemek bedelini de ödemeyince KART Efendi, dedim ne oluyor yahu ?

Yine gittim bir ödeme daha yaptım GARANTİ matik efendiye…

Öyle ya, bilmediğim borcum vardır, gecikmiştir, BANKA Efendi kart kullanımıma izin vermiyordur değil mi ?
Ama yine izin vermedi, pos makinesine girince… BONUSUM bitik ! 

**

Ertesi günü 20.09.2016 Salı… Garanti Bankasının Ana şubesine gittim. Herkes gibi sıra fişimi aldım. VARAN 1-Yarım saat sonra sıram geldi ve bankodaki memura BONUS kartımı verdim ve niçin kullanamıyorum bir bakar mısınız dedim. Kartınız da İCRA gözüküyor dedi…

Dedim ki ; Arkadaş KREDİ KARTI BORÇTUR, BORCU kim nasıl hacz eder ?

Memur, ben burdan göremiyorum, bu konuda görüş te beyan edemem v.s, siz telefonla müşteri temsilcisine ulaşın o size bilgi verir dedi.

Sıradan çıktım.

VARAN 2- Bankadaki asılı duran telefona geçtim. telefondan, müşteri temsilcisine kartımın üzerindeki sorunu öğrenmek için bir yarım saat da robotlarla ! orda uğraştım. Nihayet canlı bir temsilci, konuşmalarımız kayıt altında haaa (sakın bana hakaret etme babında) diyerek beni ikaz ve ihtar etmeyi de unutmadı ve benim banka şubesine gitmemi önerdi. Ona da dedim ki ; Yahu ben zaten banka şubenizdeyim, ordan arıyorum ama beni bu telefon dialoguna, size bizzat o yönlendirdi… ! Bankoya değil, masa müşteri temsilcisine gidin dedi. Peki dedim, telefonu kapattım yine fiş aldım ve sıram gelince yarım saat sonra..

 VARAN 3- masadaki müşteri temsilcisine çöktüm.

Masa müşteri temsilcim, kartımın üzerinde vergi dairesinin haczi dolayısıyle kısıtlılık göründüğünü ve ayrıca 2 tane daha, şahısların haczi bulunduğunu söyledi. Hacizler doğurmuş ! dedim kendi kendime… Peki bana kartımın üzerindeki sorunu, problemi yazılı olarak belgeler misin, bir bilgi yazısı verir misin ve hacizlerin dosya numaralarını da yazarak dedim.

‘Biz yazılı belge veremeyiz.’ dedi. Ve ekledi ; sizin şubeniz, aynı ATATÜRK caddesi üzerindeki, 300 mt ötedeki Hürriyet İlkokulunun karşısındaki, diğer şubemiz dedi.

Ve beni oraya yönlendirdi.

VARAN 4- Diğer şubeye gidip (Bankamın burası olduğunu da böylece öğrendim) ordan da sıra fişimi aldım ve sıram gelince, direkt Müşteri Temsilcisinin masasına oturdum. Aynı şeyleri, tekrar tekrar ona da anlattım. O da bana tekrar tekrar aynı şeyleri anlattı ama çözümün, HACİZLERİ, haciz yapanların borçlarını ödeyip, onlara kaldırtmak olduğunu söyledi sadece. Tamam dedim. Siz yaptığınız bu kısıtlama işleminin nedeninin HACİZ olduğunu bildiren bir yazı verin bana ki, ben de gidip haczi yapanlara çökeyim…

Veremezmiş…!

Bankanın yazışmalarını yapan sanırım Md. yardımcısı, üst kattaki (yetkili ?) DUYGU Hanıma yönlendirdi beni…! Tam bilgi ve yazışma için, tekrar fiş alıp üst kata çıktım.

VARAN 5- Duygu Hanımın masasına çöktüm…5. Defadır çökerttiler beni yani…

Duygu Hanım da, kredi kartına nasıl haciz konur-u yasal izah etmek yerine, hacizlere muhatap olmuş ben müşterisini adeta küçümseyerek, (borçlu adam şerefsiz adamdır) edalarıyla süzerek, adeta azarlayarak ve ukela üst imtiyazi tavırlarla siz HACİZLİSİNİZ, kendinizin sorununu bize niçin yüklüyorsunuz babında, yazılı belge veremeyeceğini, böyle bir uygulama olmadığını… falan söyledi. 

**
Artık sinirlenmem gerekiyordu ve bende sinirlendim… Bak kızım dedim. Benim yaşım 60. Bankacılık ve sigortacılık kanunlarını bilirim eski acenteyim. Hukuğu da, yasaları da hasbel kader Adliyelerin müdavimi olduğumdan, yine bilirim. Önce kendi hakkımı, bankanız karşısındaki şahsi haklarımı biliyorum. Ben müşteriyim ve bana benimle ilgili yaptığınız bir idari işlem var, o işlemi bildiren bir yazıyı lütfen, bana vereceksiniz dedim.

Varsa vergi dairesinin haczi, ben vergi borcumu da, yeni çıkan 6736 Sayılı yasaya göre yapılandırdığım için, bu haczin elektronik olarak zaten yasal olarak kalkması gerekli. Bana sözlü nasihat etmeyiniz ! Eğer hacze muhatap olmam, sizin için RİSK oluşturuyorsa (Banka da kendini korumak istiyor…dedi bu arada) hemen kartımı da iptal ediniz ve cebinizden borç isteyen kişi olmadığımı da, lütfen biliniz falan dedim. Ama İPTAL işlemi veya KISIT İşlemi Haciz İşlemi (işlemin adı her ne ise) her ne işlem yapıyorsanız, bu işlem beni olumsuz ve direkt etkilediğinden bana yazılı bilgi vermek mecburiyetindesiniz..!

Biraz sert de oldu, ne yalan ! Kızım yaşındaki bir memurdu. Benim, bir yazı almadan ordan ayrılmayacağımı anlattım ona ve o da ayrılmayacağıma iyice kani olduktan sonra, altta gördüğünüz 2 satırlık bir yazıyı çıktısına gönderip çıkarttı ve imzalayıp verdi. Yazıda ismim bile yoktu. Bu kızın TÜRKÇE Öğretmenini merak ettim, bir de muhatabının ismini dahi yazmadan belge vermeyi öğreten, GARANTİ BANKASINDA bu kızımıza eğitim veren kişiyi ve eğitimini merak ettim ?

Bir de..Hakkını benim gibi çok kişinin aramayacağını düşünerek, Allah bilir kimler kimler benim yaşadığım mağduriyeti yaşadı yaşıyor diye, düşünmeden de edemedim… 

**
Ve, zorlamalarla elde ettiğim yazımı aldım. Duygu Hanıma yine de (negatif ilgi ve alakasından) teşekkür ederek, GARANTİ BANKASINDAN ayrıldım. Birkaç saatım, 2 GARANTİ banka şubesinde sinir harbiyle geçmişti. Ama en azından, BONUS KARTIMIN üzerindeki blokeyi, kısıtlamayı öğrenmiştim. Durumu sormaya gideceğim, elektronik haciz yapan Vergi Dairesine, İcra Müdürlüklerine. İcra dairelerini ve dosya numaralarını öğrenmiştim yaaa…

İMDİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ !

İcra İflas Kanunun başına oturdum… Hacz edilebilirlik vasfını neler taşır ? Neler taşımaz konusunda, bir ton kanun maddesi ve bir ton içtihat okudum… Bankacılık Kanunlarına da göz gezdirdim…

**

Eyyy ; GARANTİ Bankasının sahibi İspanyol Finans Devi ( Banco Bilbao Vizcaya Argentaria S.A.) BBVA.

Dev de olabilirsin, Türkiyeden İspanyaya paar taşıyan develerinde olabilir, bana ne !
Ama verdiğin KREDİ (BORÇ) KARTINI Haczedilmezliğini öğren önce…

Haciz emri mi aldın, haczedilmezlik itirazını müşterinin adına sen yap oraya. Koru kendini ve müşterini arkadaş !

TC Yasalarında, hacz edilebilecek veya edilemeyecek şeyler bellidir. Alacaklı, taşınır taşınmaz mal ve nakit varlığını, hakkediş (istihkak) ve alacakları hacz edebilir amenna ama hiçbir alacaklı benim BORCUMU, Kredi Kartımı hacz edemez arkadaş !

Kredi kartı ne demektir ? Sizin bana verdiğiniz bir borç.

Benim borcumu kim nasıl ve hangi nedenle hacz edebilir ?

Bana yaptığınız kısıtı, arkadaş senin üzerine haciz geldi ve biz de seni kredi kartı müşterimiz olmaktan çıkarıp, kredi kartını iptal ettik deseniz neyse…

Ama siz, hukuken hiç izah edemeyeceğiniz şekilde, KREDİ KARTIMIN üzerinde HACİZ olduğunu söylüyorsunuz bana ?

Yaptığınız işlem, HUKUKSUZ ve İZAHTAN VARESTE ARKADAŞ !

**

Siz de, evrak ve yazışma bilmeyen, müşterisine hakaret edip sorununu çözmek yerine ağırlaştıran memurlarınız da biliyor ki.. Benim müşteriniz olarak bankanızda varsa mevduatım, faize yatırılmış param, veya adıma yatırılmış para onu, ama onu da icra yazısı geldiği gün ve saatteki şekliyle haczedip, haczeden kuruma verebilirsiniz. Yoksa, bir haciz yazısını aylarca yıllarca orada tutup, müşterinizin gelen giden paralarını, kredilerini falan, bütün gün oturup haczedemezsiniz.

Böyle bir dünya yok yani…

Bankanızdaki banko ve masa memurlarınızı da aşamadım ve var mıydı bir MÜDÜRLÜK ODANIZ ve MÜDÜRÜNÜZ ona da ulaşamadım ve şimdi size sosyal ve yazılı medyadan ulaşacağım arkadaş !
Ama verdiğiniz KREDİ KARTINI (Kredi BORÇ demektir, BORÇ KARTINI) haczettiriyorsanız o zaman yasaları ihlal ile görevinizi suiistimal edip, hukuka aykırı mağduriyet yaratıyorsunuz ki, yarın sizi şikayet edebileceğim makamları da biliyorsunuz değil mi ?

 

Veya, BORÇ kartını bu hukuksuz sebeple kapattığınız için, yarın size tazminat davası açıp sizden tazminat alabileceğimi de umarım biliyorsunuz değil mi ?

Çünkü, hukuk önünde eşitiz arkadaş ve senin bana bu zulmü, bu faşizmi yapma ve hüsran yaşatma hakkın yok.

Maddi – Manevi – Munzam zararlandırma hakkın yok ! Verdiğin kredi kartı geçmediği için, kısıt koyduğun için, ben belki de İSPANYANIN hayal edemeyeceği büyüklükte zararlar yaşamış olabilirim. Beni zarara uğratma hakkınız hiç yok yani…

 

Yapabiliyorsanız kredi kartımın ekstresine de, işbu haciz borç miktarlarını falan da yazıverin öğrensin herkes !

İsterseniz, ekstre içinde size ödeyeyim icraları olmaz mı eyyyy GARANTİ Bankası !
Hele hele, bir kişi veya kurumun haciz yazısını görüp, haczedenin (hakediş ve alacaklar üstünde gösterebileceği) üstün güç imtiyazından olmak üzere, benim veresiye çay içtiğim ALİ USTA nın çay ocağındaki borç hesabımı da durdurmanız lazım ki veya veresiye aldığım Bakkal amcanın veresiyeyi de durdurması lazım ki, çaycımı ve bakkalımı da durdurmazsanız hepiniz namert ve şerefsizsiniz eyyyy SİSTEM, eyyy sistemden midesi şişmiş vahşi kapitalistler ve eyyy faşist oligarşi…

ŞİMDİİİİİİ, yarın geleceğim 1.750.00 TL minik limitli GARANTİ BONUS kartımın, bankanızda faizleriyle gözüken, bugün gönderdiğiniz ödeme bilgileri EKSTRESİNE göre kalan 415.29 TL borcunu tastamam kapatacağım ve kartlarınızı da, BANKOLARINIZDAKİ MEMURLARINIZA bırakıp, müşteriniz olmaktan istifa edeceğim merak etmeyin.

Devenizin hörgücünde veya heybesinde olmayacağım artık. Yani kurtulacaksınız benden  Ama işbu kart kapatma işlemimi de, belgeleyeceksiniz lütfen ve bu belgelerle BEN, daha sonra zevkle, İSPANYA FİNANS DEVİ, TÜRKİYENİN EN BÜYÜK BANKASI ! ile biraz uğraşacağım bakalım…

BORCUN HACZEDİLEMEYECEĞİNİ, öğreteceğim size… Devlerle savaşmak, deveye binmekten, devenin heybesinde olmaktan iyidir değil mi…?

Nogaytürk Ramazan NARİN bana, yapabileceğiniz bişey yok ona göre…

Memurunuzun KISITLAMA için ileri sürdüğü iki haciz dosyası da, hukuka aykırılıktan kapanmış dosyalar, O DOSYALARA DA BORCUM YOK!

Ona göre, sıkıysa ve maçanız sıkıyorsa, o iki dosya için yarın 100 lira yatırayım size ve onu haczedip, bu kapanan dosyalara gönderin göreyim ! Veya, yapılandırılmış vergi borcu dosyam için, haciz memurluğu yapıp, Vergi Dairesine gönderin göreyim !

Veyaaa, size daha parlak bir ÖNERİ ! Ramazan NARİN için icra dosyaları var diye İLAN yapın, bankanızın camlarına adımı yazın ve benim BORÇ İLİŞKİLERİMİ tamamen durdurun arkadaş ! Hatta, biz borç vermeyi durdurduk, kendimizi garantiye aldık aman sizde durdurun diye, bütün kurum kuruluşlara hatta 75 milyon kişiye tek tek, ‘ RAMAZAN NARİN ile olan borç alacak ilişkilerinizi durdurun ! ‘ diye, mektup yazın arkadaş ! Yazmazsanız, bunu da yapmazsanız DEV liğinize yazık edersiniz !

Sizden, artık kredi falanda istemeyeceğim… RED zevkini de yaşatmayacağım size…Bilin de ! BONUSUNUZ da size kalsın vallahi ! Gayrimeşru ilişkiden, (BONUS-en) çocuğum olmuş gibi müteessirim ve şaşkınım şimdi. Ama MÜŞTERİSİNİN BORCUNU HACZEDEN BANKA olarak, tarihe de geçirteceğim sizi… BONUS unuzun tarifini değiştireceksiniz yani…Eyy GARANTİ BANKASI ! 22.09.2016 Ramazan Narin

NOTLARIMDA ; https://www.facebook.com/notes/ramazan-narin/borcun-haczini-yapan-garanti-bankasi-46-li-misin-__/1296639023700813