Bandırmaspor Yine De Tarih Yazdı !

BANDIRMASPOR YİNE DE TARİH YAZDI ! 

PLAYOFF ta; ‘ Bandırmaspor'umuzu lime lime doğradılar...’dedi bir arkadaşım da...Doğru, doğradılar ! 

BANDIRMASPOR yalnız değildir ve sonuna kadar... yüzbinlerle yanındayız ! 

Sedat PEKER’in videolarında vardı. İstanbul Spor yöneticisi Saral, SADAT ve Sancak'tan Sedat Peker'e cevap ta verilmişti de... Maçın sahada değil, masa başında skorlandığı konusundaki duyumlarımızda, endişelerimizde haklı çıktık ve kaybettik. https://www.dw.com/tr/saral-sadat-ve-sancaktan-sedat-pekere-cevap/a-5772...
www.dw.com
 Federasyon Başkanı Servet YARDIMCI, Orta hakem H.Umut MELER, Var hakemi Mete KALKAVAN... 
Detaylarını, elbette bilemem de; Bandırmaspor un hakemlerin gayretleri ile, İstanbul a zorla mağlup edilmesi final maçından sonra, SADAT ın Anayasası aklıma gelmiş, 7’ye bölünecek Türkiye de, İstanbul’un BAŞKENT yapılması projesi aklıma gelmiş ve İSTANBUL Başkent olmaya hazırlanırken, SÜPER LİG, İSTANBUL LİGİNE mi evriliyor diye düşünmüştüm. Süper Lig e karşı ANADOLU LİGİ ni mi kursak mı diye de düşünmüştüm. Öyle ya ; 2022/23 Sezonunda, artık süper ligin 18 takımından 8 i İstanbul takımları oldu. Düşünün ki, Ege'den Marmara'ya süper ligde bir Anadolu takımı kalmadı, Anadolu'nun şehir takımları ya düşürüldüler, ya da çıkmaları engellendi.  
İSTANBULSPOR yönetiminin, futboldaki, güçlü lobisini de biliyorum. Önümüzdeki Federasyon seçimlerinde, TFF Başkanlığına Mehmet EKŞİ’ye karşı Servet YARDIMCI yı destekleyeceğini beyan eden, İstanbulSpor'un SARAL'larını da biliyoruz. 8 takım, İstanbul ligine mübarek olsun.  
TFF Başkanı Nihat ÖZDEMİR’in istifasıyla,  Federasyon Başkanı olan Servet YARDIMCI nın “prenslerim dediği” hakemler H.Umut MELER in, Mete KALKAVAN’ın verilmesi, zaten maçın sonucunu ve süper ligin son takımını belirlemişti. Finalisttik, final maçımızı da hakkıyla oynadık... ama ka-za-na-ma-dık !  Bu konudaki endişelerimizde, maalesef haklı çıktık.  
57 Yıldır, Türkiye Profosyonel Futbol Liglerinde, onuruyla-şerefiyle mücadele eden, Türk Futboluna yetiştirdiği yüzlerce oyuncu ile katkı sunan, Bandırmalı Çerkes Onur GÖÇMEZ Başkanı ile de, TFF 1 Liginde 2 sezondur da top koşturan ve playoff ta final oynayan, kendi geçmişinde tarih yazan... bir Bandırmaspor efsanesi var şimdi.  

200 BİN NÜFUSLU , ama Güney Marmara da 500 bin Bandırmalıya önder, 1965 doğumlu Bandırmaspor, hak ederek geldiği finalde... hakemlerin üstün gayretleri ile yenildi ve Süper LİG' e alınmadı.

Birinci yarıya fırtına gibi giren BandırmaSpor, gördüğü sarı kartlarla, verilmeyen yüzde yüz penaltı pozisyonlarıyla maçtan düşürüldü ve en sonunda golü VAR ile iptal edilerek, sahadaki futbolcular ve yönetim başta, bütün Bandırmalıların hakları lime lime doğrandı ve masa başında alındığı belli olduğu şekilde, Bandırma değil, İstanbul Spor Süper Lige çıkarıldı. 

Ve ; Bandırmaspor, bugün yaptığı yönetim toplantısında aldığı kararla, 16 Haziran da yapılacak TFF Başkanlığı seçimlerine katılmayacağını açıkladı ki, çok doğru bir karar.

Madem SÜPER LİG diye bir şey yok, madem süper ligin adı artık İSTANBUL LİGİ...o zaman Anadolu temsilcisi Bandırma olarak, TFF seçimlerini de, haklı olarak boykot ediyoruz. 

BANDIRMA SPOR, üzerinde ne kadar oynanırsa oynansın, bu sene Onur GÖÇMEZ in Başkanlığında TARİH yazdı. Bu sene olmadı ama, gelecek sezon İSTANBUL LİGİNE yine adayız. Adaylığımızı Kocaelinde oynadığımız final maçında, seyirci-futbolcularımız ile gösterdik. Hakkımızı gasp edenlerle hesabımız var. ŞAMPİYON BANDIRMASPOR...

04/06/2022- RAMAZAN NARİN - NOGAYTÜRK