Bandırmalıyız (Çerkes Onur)

 

BANDIRMALIYIZ

'Hani biz babadan Bandırmasporluyuz' diyenlerin Bandırmaspor değilde vakıf yönetimlerini tercih ettikleri bir dönemde 1965 ylında başladı hikayemiz biz 'BANDIRMALIYIZ' diyerek yola çıktı .

ONUR GÖÇMEZ (Çerkes Onur) ismini ilk kez geçtiğimiz yıl Bandırmaspor'da Koordinatörlük görevine getirildiğinde duydum,kendisi ile ilgili  kısa bir araştırmadan sonra ülkemizin sayılı şirketlerinden birini yöneten, doğma büyüme Bandırma'lı çoçukluğu Cinçukuru'nda, gençliği Bandırma sokaklarında geçen başarılı bir iş adamı olduğunu öğrendim. Hele hele kendisine ait "Çerkes Onur" sayfasına girdiğimde ne yalan söğleyeyim ki çok ama çok şaşırdım!

Çerkes Onurun sayfasında tamamen Bandırmaspor vardı.

Eski futbolcumuz Sarı Adnan'la Cin çukurunda çekildiği çocukluk resimleri; bizlerin gitmediği deplasmanlara sesiz sedasız gidişi kroniklerle birlikte Sevinci ve  hüznü paylaşması kısaca fanatik bir Bandırmaspor'lu Bandırma sevdalısı olduğuna şahit oldum.

Zaten öyle olmasaydı ecel terleri döktüğümüz sezonda belki de bir alt lige düşmüş olacaktık ;ama o hızır gibi yetişti,6 aylık görev süresinde takımın ligde kalmasında büyük katkı sağladı.

Geçtiğimiz ay yapılan Bandırmaspor genel kurulunda kulübün kayyuma kalmasına gönlü rıza göstermedi.

Bandırmaspor'u kimse almıyorsa biz alırız diyerek belediye başkanı Tolga Tosun'un verdiği destek ile başkan Göksel Karlahan'la beraber oluşturduğu yönetim kuruluyla Bandırmaspor'u sahipsiz bırakmadı.

Ve ilk açıklaması bu kentin marka değerini yüksek tutmaktır diyerek biz 'BANDIRMALIYIZ' sloganıyla Bandırma'nın ekmeğini paylaşan her kesimden destek olunmasını istedi.

Allah yolunu açık etsin kardeşim,bizler de Bandırmalıyız!

Bandırmaspor ve Bandırma için elini kim taşın altına koyuyorsa hep yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Yeter ki geçmişin yanlışlarından ders çıkaran, basının yapıcı eleştirilerine tahammül eden dertleri sadece Bandırmaspor'u yazmak olan insanları düşman gibi hedef göstermeyen kimsenin dilini kesmeyen bir yönetim anlayışının sonuna kadar destekçisiyiz;çünkü bizde 'BANDIRMALIYIZ '

SERHAT OZAR -08-7-2019 BANDIRMA