Bandırma Bld'sine Alınan 47 Kişi Kim ?

BANDIRMA BELEDİYESİNE ALINAN 47 KİŞİ KİM ? 

BASIN GAZETESİ KİM ? DÜN ÖVENLER BUGÜN NİÇİN DÖVÜYORLAR ? DÜN YERENLER, BUGÜN NİÇİN ÖVÜYORLAR ?

Öncelikle ; partizanlık ve kendi yandaşlarına adamlarına iş vermek konusu, eski bir hastalığımız. AKP döneminde, bu hastalık olmaktan çıktı ve direkt olarak AKP li olmayan, ehl-i tarik olmayan hiçbir kimseye İŞ verilmedi...Keşke partizanlık suç olsa da ve kimse o suçu işlemese ve bütün vatandaşlarımız, ehliyet ve liyakatına göre tasnif edilse... Bu vatan hepimizin çünkü ! Yani partizanlığı ve adam kayırmacılığı tasvip etmek, ahlaki-insani değil !
Saydığım hususlar yüzünden, 29 Mart 2019 seçimlerinden sonra, CHP li Belediyeler, AKP tarafından ötelenen işsizlerin, hücumuna uğradı ve onlarda çaresiz. Madem AKP devlete ve kamuya ve kendi belediyelerine, sadece AKP lileri alıyor, CHP li Belediyeler de ;  CHP lileri alacak mı derseniz, ALACAK kardeşim ! Derim.  Bunun kaçarı yok ! Haaa ; sadece liyakat ve adama göre iş değil de, işe göre adam tercihinde samimi olunursa ve adil olunursa, iyi olur.

BELEDİYENİN BASTIRDIĞI KİTAP
Bandırmadaki Gazeteciler Derneği ve Başkanı Kaan BİNGÜL ile,  daha önceki dönemlerde Bandırma Belediyesince kitapları bedavadan basılan, standlar, ödüller, plaketler, hediyeler verilen, Başbakan R.Tayyip ERDOĞAN’ın Türkiye den kovduğu, ALMAN KONRAD ADENAUER STİFTUNG VAKFI nın ödüllüsü Önder BALIKÇI'ının çıkardığı kaydı kuydu resmi temeli olmayan  BASIN GAZETESİ isimli bir SİTE var Bandırma’da. Tolga TOSUN a, sanki bir kumpas kuruyorlar !
Bu sitede ve bu derneğin üyesi gazeteciler arasında, daha önceki CHP li Belediyeler Sedat PEKER ve Dursun MİRZA ile olan ekonomik-sosyal ilişkiler, şimdiki CHP li Belediye TOLGA TOSUN'un döneminde, sanırım aynen gitmiyor olacak ki, bu dernek ve yayın organı başkanı adıyla Tolga TOSUN’a açık saldırı yapıyorlar. Merak ediyorum, bu derneğin kuruluşundaki fetöcüler zamanında veya devamında Başkan Sedat PEKEL’in Başkan Dursun MİRZA’nın, bu dernek üyelerine ve Önder BALIKÇI ya sağlanan imkanlar ve ödenenlerin ve ödüllerin bir çetelesini görsek, hangi başkanlar, ne kadar ne için ve neler ödemişler ?
Bandırma Belediyesi ve Başkanı Tolga TOSUN'un partizanlık yaptığı, eş ve dostlarını Belediyeye doldurduğunu falan iddia ederek, önce Belediyeye giren 47 kişi konusunu gündeme taşıdılar. Daha sonra da, bir LÜMPENİN YERİ isimli bir işletmesi olduğu halde, Tolga TOSUN ile olan dostluğu yüzünden, onun da işe gitmeden 2.500 TL maaşla bankamatik olarak işe alındığını duyurdular ! Tolga TOSUN u yıpratmak ve CHP ye zarar vermek ? Birileri, düğmeye basmış anlaşılan !
İyi güzelde, bu derneğin ilk kurucularının FETÖCÜ olduklarını, Bandırma FETÖ iddianamesi ile yargılandıklarını ve hapis te yattıklarını falan biliyoruz da, bu fetöcüler şimdi nerde ? Kurucular fetöcü idi de, hapse gidenlerin dışında kalanlar, o örgütten muaf mı ?
Haa, işbu TOLGA TOSUN Partizanlığına mütedair haberleri yaparlarken, ayet-hadis veya mektubat metinleri yerine... yazılarının içine NAZIM HİKMET ten dörtlükler koymaları ne demek ? Onu da varın, siz tahayyül edin !
O derneğin üyesi veya yandaşı olan bazılarıda, haberleri yapan için BÜYÜK HABER ! BUNU KİMSE YAZAMAZDI ! falan diyerek, haberi ve yazanı kudsadılar da...gaz verdiler de, bu millet aptal değil arkadaş !
47 İŞÇİ ALIMININ GERÇEK YÜZÜNÜ AÇIKLIYORUM !
KPSS şartsız olarak, belediyelere İŞKUR üzerinden personel ve memur alımları, pek çok Belediye üzerinden, KURUM DIŞI KAMU İŞÇİ ALIMI yönetmelikleri gereği, tam gaz devam ediyor da, neden ve nasıl ediyor ? Bakalım !   https://www.iskur.gov.tr/…/kurum-disi-kamu-isci-alimi-ilani/
Öncelikle : Bandırma Belediyesi 47 kişiyi, kendi kadrosuna almadı arkadaş. Devlet kurumu olan, hatta AKP li olması gereken bürokratların bulunduğu BANDIRMA İŞ-KUR (eski adı iş ve işçi bulma kurumu) ile, Belediye arasında yapılan bir protokolün gereği, AKP - CB Hükümetinin KURUM DIŞI KAMU İŞÇİ ALIMI projesi kapsamında, bu İŞÇİ alımları gerçekleştirildi. Devletin, KPSS siz olarak yürüttüğü, KPSS yi devre dışı bıraktığı, kanunların arkasından dolanarak yarattığı  KURUM DIŞI MEMUR ALIMLARI da var. Bu alımlarda tek konuşan, maalesef SİYASET ! Ama muhalefet bu konularda nedense sessiz ve halk da bilgisiz!
Bu protokole göre ; geçici 3 aylık işe girecek 47 kişinin maaşları da, İŞ-KUR tarafından ödenecek ama işçiler Belediye Hizmetlerinde çalışacaklar ve ilk etapta Belediyeye bir maliyetleri yok ! Belediye Başkanları için, ne güzel imkan değil mi ?
3 Ayın bitiminde de, protokol... ihtiyaca göre 3 ay daha uzatılabilecek ama, bu defa maaşların yarısını İŞKUR, yarısını da BELEDİYE ödeyecek..!
3. döneme gelindiğinde bu geçici işçiler işten çıkarılır mı ? Belediyenin ihtiyacı varsa, bir şekilde yine işe alınırlar mı ? Yoksa, hepsi birden Belediyenin kadrolusu yapılırlar mı, Bilemem. Bildiğim, bunca ithamın yanlışlığı ve koparılan gürültünün isabetsizliği !
Arkadaş, gazeteci iseniz açın yasa ve yönetmelikleri önünüze, gidin işkura veya Belediyeye, çıkarsın size protokolü ve işe girişlerin nasıl yapıldığını yerinden öğrenin ve kamuoyunu da, doğru bilgilendirin !
Basın Gazetesi sitesinin verdiği haberin içeriği gerçekten tehlikeli ve kışkırtıcı. Sokaklarda herkes şimdi, vayyyy Belediye işçi almış, yandaşlarını almış bizim haberimiz yok diye feveran ediyor ve mesullerini de kınıyor tabii !
Bu işçilerin girişi, bulunduğumuz işsizlik süreci ve covit-19 döneminde, devletin tanıdığı ve ekonomiyi düzeltmekle ilgili attığı bir adım. Cumhurbaşkanlığı Hükümetini ve sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı, sağladığı bu imkandan dolayı, belki kutlamak gerek. Ama nedense, o derneğin içindeki AKP li gazeteciler de, AKP den geçinen gazeteciler de, Bandırma AKP Teşkilatı da, AKP Balıkesir Milletvekilleri de, bu konuda suskun ve Cumhurbaşkanına, Hükümete, onlar da sahip çıkmıyorlar ! C.Başkanımızın, gizli düşmanları çoğalmış !
Bu asılsız haberleri yapanlar hakkında, Belediye Başkanımızın da sessizliğine bir anlam veremem. Bu konuları, bir basın toplantısı ile Bandırmalılara açıklaması, töhmet altından kurtulmasını sağlar. Bir de Belediye Şirketleri ile taşeron şirketleri de açıklarsa, bunların ne olduğunu, Belediyenin kadroluluğunun ne olduğunu açıklarsa, taşeronda, şirkette çalışan herkesi, BELEDİYE İŞÇİSİ-MEMURU görmememiz gerektiğini de, belki biz anlarız.
Gelelim alınan işçilerin kimliklerine...47 sinin de CHP li veya ünlü CHP lilerin yakınları olduğu ima edilmiş haberlerde ve  bazıları isim isim ifşa edilmişler. Şimdi bu konunun açıklaması da, Başkan Tolga TOSUN da...Bu listeleri kim yaptı ? 
Gerçekten, Bandırma İŞKUR a işsizim diye kayıt yaptıran, yıllardır, aylardır işe çağrılmayı bekleyen, binlerce vatandaşımız var...Bu açıklamalar, önce onlar için olmalı.
Tamam, Devlet bir imkan sağladı ve sizde ihtiyacınız olan alanları ve adetleri bildirdiniz İŞKUR a....İŞKUR Müdürlüğü mü kendi kayıtlarından belirliyor bu kişileri, yoksa siz İŞKURa;  bana, bu bu adamları gönderin diye bir liste mi verdiniz ? 
Veya bu protokollerin gereğinde partizanlığı yapan İŞKUR mu ? BELEDİYE mi ? Alınanların içinde, MHP li, İYİ Partili var mı ? Yoksa ; AKP lilerle CHP liler mi işe alındı ?
Sayın Başkan, önce siyasisiniz ve tüm Bandırmalıların hakkını korumakla mükellefsiniz ki, acil açıklamalara ihtiyaç var. Ve işbu DERNEK ve mensupları neden halkı kışkırtacak şekilde, aleyhinize yayın yapmaya başladılar ? İstedikleri vardı da, onu mu alamadılar ?
Belediye Başkanı Tolga TOSUN’a  gidip, bu hususları halk adına sordum. Sayın Tolga TOSUN, Bayramın geçmesini müteakip, Bandırma Yerel Basını ile, ama adam ayırmadan, yandaş kayırmadan, bir yemekli basın toplantısı düzenleyip, kamuoyunda biriken bütün soruları cevaplayacağını ve gelecek Bandırma’nın vizyonunu da, göstereceğini beyan etti. O toplantıyı bekleyelim.YAŞASIN vahşi kapitalizm ve menfaat !  

22/05/2020 NOGAYTÜRK