Akbelen Showunda..Bandırma Kent Konseyi !

Kent Konseylerinin görev ve sorumlulukları, kendi yönetmeliklerinde yazılıdır da... Bandırma KENT KONSEYİ önce, Türkiye Kent Konseyleri Platformunda (sırası geldiği için) dönem başkanlığı sürecini bir showa çevirdi, akabinde de bu showunu AKBELEN e yaptıkları turistik gezi ve kısa pantollarla çektirdikleri resimlerle bunu tescil ettiler !

Yakıştı mı ? Bence yakışmadı !
Bandırma Kent Konseyi dediğimiz oluşum, bilindiği gibi CHP li Belediye Başkanlarının arka bahçesiydi ve son CHP' li Belediye Başkanı Tolga TOSUN' da bu anlayışı sürdürdü ve Kent Konseyi’nin başına, eşi de Belediye Meclis üyesi olup birlikte mesai yaptıkları,  ünvanlarını da yazalım ; "Öğretmen - Avukat - ADD Başkanı" Serdar POLAT’ ı getirdi. Tolga TOSUN pek seviyor kendisinin AVUKAT TOLGA TOSUN diye takdim edilmesini, sanırım getirdiği arkadaşı da artık AVUKAT SERDAR POLAT diye takdim edilecek. Yönetici Avukat olursa korkmayın, hukuk işler, orda hukuksuz işler olmaz ! Sanırım, bu intibaı vermek için AVUKAT-AVUKAT ünvanını özellikle kullanıyorlar ! Üstün güç imtiyazını ve "eteketi", show yapmayı çok seviyor... bu solcu geçinen konformist burjuva ! Bildiğiniz gibi konformist geçim derdi olmayan ve  bulundukları yerin koşullarına uyum sağlayarak hizmet ederek hayatını sürdürmekten başka derdi yoktur ama bakarsınız solcu geçinirler.
Geçtiğimiz günlerde, Türkiye Kent Konseyleri Platformunun, Bandırma da yaptıkları bir toplantı vardı. Görevi devir alacak Bandırma için, buraya kadar zahmet edip gelmiştiler.  Türkiye'nin çok yerinden gelen işbu Kent Konsey başkanlarını  bol bol fotoğraf eşliğinde ağırlamak lazım  sanırım hepsi CHP' li Belediyeler ile yürütüyorlar bu işleri ki, muhalif bir ses duymadık. 
En dehşetlisi ne biliyor musunuz ? Kent Konseyleri ÇEVRE DERNEĞİ değildir de, ellerine bir fırsat geçmiş Türkiye Kent Konseyleri şehrine gelmiş...kapının önüne diziliyorsunuz ve AKBELEN için slogan atıyorsunuz ve verdiğiniz demeçler AKBELEN için oluyor. Yahu Bandırma nın sorunları için çevre liman koku vesaire ortalığı ayağa kaldırdınız  bitti de mi sıra Akbelen2e geldi, anlamak mümkün değil. Veya Bandırma Kent Konseyinin bir projesi bir yaptırımı bu devir töreninde seslendirilseydi de Türkiye onu duysaydı, daha iyi olmaz mıydı ? Çok kurnaz, çok takkiyeci, çok sahtecisiniz ve ukelasınız da, paçalarınızdan akıyor sahte gülüşleriniz ! 
Şimdi Kent Konseyleri içinde, Türkiye de ismi duyulan Bursa Nilüfer Kent Konseyi var ..etkin.. ve  Eskişehir Kent Konseyi...Diğerlerinin icraatları pek yok varsa da duyulmuyor.. Aslında Belediyeler bütçelerinden para vermezse, konseylerin bir maddi gücü de yok. Bandırma da aynı tabi. Bütçesi olmayan bir konsey.

Ama Kent konseyleri siyasi kariyer basamağı mı olmalı,az yada çok faydalı  iş mi yapmalı.
CHP li Belediye Başkanı TOSUN, Bandırma Kent Konseyine birçok yerlerde, bir şeyler vermiş de... şeffaf olunmadığı için, Kent Konseyine aktarılan varlıkları ve maddiyatı bilemiyoruz. Demir perde sosyalizmini, iyi öğrenmişler ! Örtülü ödenek kullanmayı, sadece AKP liler yapar sanmayın ! CHP liler de, ellerine geçirdikleri heryerde, o örtülü ödenek kullanmayı çok iyi beceriyorlar ne yalan, takdir etmek lazım. AKP nden aşağı kalmıyorlar. 
Kamuoyu olarak merak ediyoruz mesela ? Bandırma Kent Konseyine 4,5 yılda neler verdiniz ne meblağlar harcadınız ne yaptınız bilsek..? Bugüne kadar yaptığınız ödemelerin nevileri ve tutarları ne kadar ? Bandırmalılar olarak bilmek, hakkımız değil mi ? Mesela bu son gelen ağırladıklarınız kaç kişiydi ?  Misafirlerin 5 yıldızlı Grand Asya Otelinde ağırlanması masrafları ne kadardı ? Geliş-gidiş yol ücretlerini nasıl ödediniz ? Kısa soralım. Bu yasal yaptırımı olmayan yetki ve sorumluluğu olmayan Platformu devir almak için Belediye kasasından ne kadar çıktı ? 300 bin, 500 bin harcandı gibi rakam dedikoduları havada uçuşuyor da... Bandırmalılar olarak bizim paramızın ne kadarı, gereksiz buharlaştı, bilmek istiyoruz! Belediyede para yok, satışları yapamıyor, projeler yarım kaldı Malta Deresi gibi, ama Kent Konseyine 5 yıldızlı paralar bulunuyor maşallah !  Yoksa, Sayıştay raporlarını mı beklememiz lazım ?
AKBELEN ve BANDIRMA KENT KONSEYİ ! 
Muğla/Milas/AKBELEN’de madenciler için Orman ve ağeç katliamı 2 yıldır yapılıyor ve muhalif olanlar da bunu durduramıyor ! Amenna ! Aynı tür ağaç ve orman ve tarım arazilerinin katliamı ülkemizin pek çok bölgesinde var ve halen de devam ediyor oysa. Bandırma ve Güney Marmarara da fazlasıyla var. Kendi bölgemizde kaç orman, kaç ağaç gitti ? Biliyor mu Bandırma Kent Konseyi ? Bölgemizde Termik Santral, Liman ve Atık Kimya Sanayii için neler dönüyor ? Biliyor mu sayın KENT Konseyi ? 
AKBELEN i dünya biliyor, Türkiye biliyor. Bizimkiler de, AKBELEN AKBELEN diye ama burada ağlaşıyorlar, ama oraya kadar gidip, kısa "pantollarla resim çektirip, ağlaşıyorlar.

Bu ağlaşmalar sayesinde LİMAK, Ormanları kesmekten vazgeçmiştir belki, bilmiyorum ! 
Bandırma da adı çevre olan iki dernek var. GÜMÇED - BAÇED... Birine Belediye kıyak yaptı bedava yer verdi de, onlar patronlarla yemek yemekten, çevrecilik yapamıyorlar. Ama, arada bir resim çektirip, atıyorlar sosyal medyaya ve oldu da bitti, maşallah !  
Bizim Kent Konseyimiz üstleniyor bu işi...Taaa Muğla ya ( Türkiye'nin en turistik bölgesidir oralar) gitmeye karar veriyorlar. Orada köylülere destek vereceklermiş ! Araçlarını, yolluklarını ve masraflarını, CEHAPELİ Belediyemiz Avukat Tolga TOSUN ile karşılıyor ve bir 17 kişilik küçük otobüs kiralanıyor. Öyle yaaa, 10 saatlik bir uzaklık var. 
Ne sanıyorsunuz ? Kent Konseyi Başkanı ve konseyin üyesi olan STK ların temsilcileri özellikle o iki çevre dernek başkanları falan, otobüsü doldurmuştur. Hayır, öyle olmuyor...
Disk' e bağlı Emekli-Sen eski başkanı Levent BALKIŞ, yanına 5 kişiyi alıyor, Kent Konseyinin yoldaşlarından 10 kişi ile, yola çıkılıyor. 911 ortada yok da, BANDAK dediğimiz bir ekip var, onlar da oralarda tatil yapıyorlar ki oradan bu ekibe katılıyorlar. En önemlisi ; TÜRKİYE KENT KONSEYLERİ PLATFORMU ve BANDIRMA KENT KONSEYİ BAŞKANI, Öğretmen-Avukat Serdar POLAT, özel araçla gidiyor.  Ve Milas ta buluşuyorlar. Serdar POLAT oralara tatile mi gitti, masraflarını kim karşıladı tam bilmiyorum tabi. Ama, Belediyesinin verdiği araç ile gitseydi başkan olarak, daha uygun olurdu ! 
Neticede yapılacak ne ? Köylülerle biraz oturup kalkmak, bol bol fotoğraf çektirmek, bir iki afişlerini orada sergilemek... LİMAK a gidip, Vali ye gidip kafa tutacak halleri yok tabii...
Bu arada, CHP de adını duyduğumuz Aydın AKBAL Arkadaşımız da, bir aktivist olarak, "kendi aralarında topladıkları maddi imkanlarla" ve özel araçlarıyla bu ekibin arkasından gidip, orada onlara katılıyorlar. Bandırma AKBELEN'de ! Nasıl büyük olay ve nasıl büyük bir organizasyon değil mi ?
Ne yediler ? Ne içtiler? Nerde yatıp-kalktılar beni ilgilendirmiyor. Hatta, gidenlerin kaçı geri döndü ? Onu da tam öğrenemedim. Beni ilgilendiren, takkiyecilikleri ve sahte timsah gözyaşları... Hepsi sosyal medyalarından, bol bol fotoğraf paylaştılar günlerce ve bizde izledik...Vay be ! Bandırma AKBELEN ORMANLARINI KURTARMAYA GİTMİŞ ! DİRENMEYE GİTMİŞ ! ?
Bu organizasyonun adı ; olsa olsa ‘TURİST ÖMER AKBELENDE’ Oganizasyonu olabilir. Bana göre tabi !
Sadri ALIŞIK’ı da saygı ile anıyorum... Bizi görme, yerinde rahat uyu ağabey! 
Eyyy CEHAPELİ AVUKAT TOLGA TOSUN Başkan, eyyy başkana el veren AVUKAT SERDAR POLAT Başkan... Gelecek dönemde, Bandırma yı yine CHP ve TOLGA TOSUN alacak diye hesap kitap yapıyorsunuz ve bizim paralarımızla birilerini, birbirlerinizi parlatıyorsunuz yaaa, böyle işler seçim sath ı maili veya 31 MART 2024 gecesi, size hüsranı yaşatacak! 
Bu kadar yanlışı... nasıl üst üste yapıyorsunuz ? Akıl hocalarınızı değiştirin bence...Siyaset yapacaksanız kendi cebinizden ve kendi şehriniz için yapacaksınız.

Müze önündeki ağaçları yok edin diye orayı satışa çıkaracaksınız, sonra gidip AKBELEN de ağlayacaksınız ! 
Biz de yedik zaten ! Haaa sizi MARMARA OSB olaylarında da gördük, kendinizi tescil ediyorsunuz da, ben sadece Bandırma Belediyesinin milyonlarına, binlerine yanarım arkadaş ! 
Ondan sonra bana diyorsunuz, nerden çıktı ÜLKÜCÜ-KOMÜNİST olmak ? Komünistler burjuva olunca, patronlara kul köle olunca, onların yapmadığı komünistliği,  yapmak ta bana düştü arkadaş !
Sahi siz burjuva solcular ; siz nerede varsınız ? Limandaki zehir tahliyelerinde mi ? Ziraat Bahçesi'nin önünde satılan ağaçlık arazide mi ? Levent Mahallesinin dünyaca ünlü şlamında mı,Ticaret Odasına peşkeş çekilen arazide mi ? BAGFAŞ'ın saldığı gazlarda mı ? Denizi kirletenler de mi ? Bandırmalı olup kanserden ölen rekortmen sayıdaki katliamda mı ? Sahi siz nerede varsınız arkadaş ?  Bu hoyrat hovardalıklarınıza harcadığınız paralarla, Bandırma' ya 5 ücretsiz tuvalet yaptırsaydınız, tarihe geçerdiniz ama bu savruk, showmen anlayışınızla, TATLISU SOLCULUĞU diye tabir edebileceğim sol anlayışınızla, tarih olup gideceksiniz !

 08/08/2023 / RAMAZAN NARİN / NOGAYTÜRK