Tren Sefer Saatleri Arttırılmalı

YOĞUN İLGİ GÖREN TREN SEFER SAATLERİNİN ARTTIRILMASI İSTENİYOR

Pandemi nedeniyle iptal edilen Bandırma-İzmir arası tren seferleri geçen ay yeniden başladıktan sonra bilet ücretlerinin de çok uygun olması sebebiyle ilgi görmeye başladı.

Ancak daha önce 2 sefer olarak yapılan sefer sayısının bu kez 1 sefer olarak yapılmaya başlaması nedeniyle sefer saatlerinin Bandırmalılar için uygun olmadığını söyleyen yolcular, sefer sayısının daha önce olduğu gibi 2 sefer olarak yapılmasını istiyor. Bandırma-İzmir arasında Balıkesir, Manisa, Susurluk, Soma ve Akhisar gibi 14 istasyon olması ve bilet ücretlerinin de ekonomik olması nedeniyle yoğun talep gören seferde pazar günü İzmir’den 6 Eylül Ekspres treni ile yaklaşık 300 kişiye yakın yolcu geldi. Daha önce yapılan 17 Eylül Ekspres treninin de seferlere başlaması halinde sefer saatinin Bandırmalılar için uygun olacağı öğrenildi. İzmir (Basmane) den saat 09.15 de hareket eden 6 Eylül Ekspres treni saat 15.13’de Bandırma’da oluyor.

HABERİN İÇİNDEN: 17 Eylül Ekspres treninin de sefere konulması halinde önce olduğu gibi Bandırma’dan hareket saati 07.30 veya buna uygun bir saat belirlenmesi halinde ulaşımın Bandırmalılar için daha uygun olacağı daha önce yapılan seferlerde görülmüştü. 27-03-2022/ BANDIRMA/Erdem ÖZCAN