Erkut Yenigün Hoca İle Bandırmaspor ve TFF 1.Lig İlk Yarı Değerlendirmesi

Ptt 1. lig, 2. lig ve 3 lig gruplarında ilk yarılar bitti .Ara transferlerde bazı takımlar güçlenmeye çalışıyor, çok sayıda takımın transfer  tabelası da kapalı .  Futbol duayeni Erkut Yenigün Hoca ile sohbetimizde futbol dünyası  Bandırmaspor'un da yer aldığı TFF.1 .Ligin ilk yarı değerlendirmesini aldık..

UNUTULANLAR DIŞINDA DEĞiŞEN BİR ŞEY YOK

B.G.- Sayın Erkut Hocam öncelikle SüperLig'den başlamak üzere takımların ilk devre performansları ve ikinci devreye yansıması olarak görüşleriniz nedir?

.EY. - Süper ligte şampiyonluğun üç büyükler arasında geçip, Galatasaray takımının şampiyon olacığını tahmin ediyorum. Neden derseniz hoca farkı Galatasaray'ı bir adım öne cıkarıyor. Süper Lig'de  ve PTT.1 Ligi'nde  her takım her takımı yenebilecek kapasitede..
2 Lig'de ise bana göre Eyüpspor ve Manisa F.K.' nun şampiyonluğu hayırlı olsun, bir mucize aksilik olmazsa her iki takımda şampiyon olup PTT.1Lige çıkacağı düşüncesindeyim.

B.G.-  Beşiktaş ve Fenerbahçe'lileri üzecek  son gidişata bakılırsa ilginç bir tahmin oldu neden bu düşünceye kapıldınız?

ERKUT YENİGÜN- Evet eminim düşüncemde . Öncelikle Fenerli olduğumu ifade edeyim. Bir kere Fenerde çok başlılık var büyük handikap uzun vadede sıkıntı olur,Galatasaray'da oturmuş kadro var. Fenerde bak yedek kulubesine Erol Hocadan başka müdahaleler var ben teknik sorumlu olacağım hiç kimseden çıt istemem.Futbolculuk ayrı şey hocalık çokfarklı.

B.G - Peki küme düşme konusunda görüşünüz ?
Süper ligte Erzurumspor ve Kayserispor banko düşer, diğer düşecek 2 takım soru işareti. Ptt 1 Ligi'nde ise Eskişehir, Ankara ve üçüncü takım Akhisar ağırlıklı olarak gözükürken Balıkesir veya Menemen de sıkıntılı lige veda eder diyorum. Akhisar elinde bulunan bu ligin en iyi santrforunu bırakmak zorunda kaldı. Bir cok kaliteli oyuncuları da sözleşmelerini feshedip farklı takımlara gitti. Maddi sıkıntılarla boğuşurken umarım toparlanırlar ama zor düşerler diyorum. Balıkesir'in Ezel'i göndermesi iyi olmadı.Yerine aynısını bu saatte koyamazsın.
B.G - Peki PTT 1 Ligi için şampiyonluğu konusunda favoriniz var mı? Bu ilginç sezonun zorlu yarışında Bandırmaspor'u nerede görüyorsunuz. 

Erket Yenigün : Ptt liginde ilk 10 takımın şampiyonluk şansı var Bandırma spor sezona Erkan hoca ile başlamış olsaydı ilk yarıyı 30 puanla bitirirdi. Erkan hoca geldikten sonra Bandırmaspor takım olup, takım ruhunu yakaladı. Erkan takım içinde ufak tefek dokunmalar ve taktik anlamında çok şey katttı . Herşeyden önce kötü neticelerden etkilenen ve demoralize olan kaliteli oyuncular kendine gelip öz güvenini kazandılar.
B.G - Peki Kulüp Başkanı Onur Göçmez'in hedefleri neydi sizce ? Beklentileri gerçekleşti mi?

ERKUT YENİGÜN - Sayın başkan sezon başında takımı yaparken düşüncesi en az playof oynamaktı  ve bu yönde toplamda 17 transfer yaptı. Bu çok iddialı bir rakamdır. Ama  genelde demeçlerinde basın toplantılarında çıkıp bu düşüncesinin aksine demeçler verdi "Ligte kalıcı olalım." Mütevazi davranıyor. En son basın toplantısında ise "ben ve ekibim kongrede aday değiliz "?  Dedi. Ben bırakacağını sanmıyorum ama oldukca kırgın olduğunu hissediyorum.  Maddi  anlamda gerektiği desteği bulamadı düşüncesindeyim.
Verilen sözler tutulmamış olmalı ki bu yönde açıklama yaptı. Manevi anlamda  bakın Sayın başkan eşini çocuklarını ailesini ne kadar seviyorsa Bandırmaspor'u Bandırma Şehri ni de  bir o kadar seviyor. Onun için Bandırmaspor olmaZsa olmaz bir duruş sergiliyor . düşüncesindeyim. Bence Başkan ve yönetimin kıymetini bilip  kitlesel destek olmak lazım. Unutulmasınki sayın başkan olmasaydı bu takım 3 ligte cebelenip duruyordu.

B.G - Ara transfer gereklimiydi? Gönderilen ve gelen sporcularla ilgili düşünceniz nedir ?

ERKUT YENİGÜN-  Yapılan iki yeni transferde oldukça başarılı tercihler . Özellikle Gabriel Torje bilinen kalite bir oyuncu. Bandırmaspor sezon başında da Torje ile ilgilenmişti ama nedense Serdar Hoca'dan geri döndü diye biliyorum. Öte yandan 
17 Eylül 2020 de süperlig takımlarından ismini vermicem scout ekibinin başındaki hocamızla  Bandırmada bir oyuncumuzu  takip ettiğimizi sezon sonu şartlar oluşursa  düşünebileceğimizi ifade etmiştim.
Gecen sezon 3 maçını seyrettim. İlk izlenimim ve verdiğim rapor. Bal yapmayan arı ama net değilim, bir iki maçını daha izlicem diye rapor vermiştim. Bir diğer arkadaşımızı da beğenmiştim  ancak yaşını öğrenince vazgeçtim.
Her zaman ifade ederim hoca var hoca var .İşte Erkan Hoca farkı bu..Trübüne gönderilen yedek kulübesine mahkum olan Doğancan'ın geldiği durum. Yıldız adayı kendini biraz daha geliştirip serileşirse süper lig neden olmasın.. Mesela durarak ,top geldiğinde oynayan Selcuk'a bakıyorum adeta  evrim değiştirdi..

B.G.- Son söz olarak Bandırmaspor'dan bir sürpriz çıkış daha bekleyebilirmiyiz?

ERKUT YENİGÜN - Süpriz olmaz! Şu anki kadronun moral ve motivasyonu üst seviyede. Lider Altay'ı bence zorlanmadan yenip liderlikten eden takım neden üstleri zorlamasın ki ; sonucta iki takım direk çıkcak arada 10 puan var ve çok sayılmaz... 
doğru mevkilere yapılan iki transfer de var, neden olmasın.

13-01-2021/BANDIRMA GERÇEK/EDİT .M.LEVENTOĞLU