Çömez Geçmişte AKP'de Neydi

ÇÖMEZ GEÇMİŞTE AKP DE NEYDİ ?

Erdem Özcan

İyi Parti Balıkesir Milletvekili Adayı ilk sırada olan Op.Dr. Turhan Çömez’le ilgili daha öncesinde (2007)yazdığım köşe yazısını günün önemine binaen özetle yeniden yayınlıyorum:

“İşte, evet gerçekten milletvekili Op.Dr.Turhan Çömez, kendi partisinin milletvekiliymiş falan demeden kim ettiği yemine sadık kalmadıysa her zaman üstüne gitmiş, elinden geldiği kadar mücadele etmiştir. Hala da etmektedir.

Böyle dürüst insanlar hele hele “yamuk” yapanlara “dur bakalım” diyenler Türk siyasi hayatında genelde maalesef sevilmiyor ve tutulmuyorlar..

TAYYİP ERDOĞAN’IN EN YANINDA!

Onu milletvekili olmadan önce de tanıyordum. Sonra doktor oldu uzun yıllar görmemiştim.

Milliyet muhabiriyken Tayyip Erdoğan’ın Erdek’e geldiğini öğrendim. Bugün Erdek AKP İlçe Başkanı Necati Elmas, akrabası Mustafa İlgen ve diğer arkadaşları Tayyip Erdoğan’ı Toronto otele ziyarete geldiler. Tek muhabir bendim. Tayyip Erdoğan o yıllarda İstanbul Belediye Başkanıydı. Tayyip Erdoğan ailesiyle birlikte salona indi. Bir ara yasaklı da olan Tayyip Erdoğan’ın yanında çoktan beri görmediğim Op.Dr.Turhan Çömez ailesiyle birlikte en yanındaydı.

ZOR GÜNLERİN ADAMI

İşte o gün en zor döneminde, o günün İstanbul Belediye Başkanı , bir ara yasaklı, bugünün Başbakanı olan Tayyip Erdoğan’ın yanında olan gerçek dost Op.Dr.Turhan Çömez’in AKP’den milletvekili adaylığını bugün neden koymadığı (?)sorusuna, gazeteci Güngör Mengi’nin yazdığı gibi “AKP yönetiminin asıl istediği temizlik ve dürüstlük müdür, yoksa ‘hı…var’ diye bağıranları susturarak güvenli bir yağma ortamı yaratmak mı?” cümlesinde cevap bulabilirsiniz

Ve Tayyip Erdoğan’ın en zor günlerinde en yanında olan Turhan Çömez bugün neden uzakta kaldı?’ nın cevabını da yine ayni satırlarda bulabilirsiniz.

Turhan Çömez’i iyi tanıyanlar bilirler ki, onun maddiyatla hiç işi olmaz. Şan ve şöhrete de ihtiyacı yoktur...

Varlıklı bir ailenin iyi yetişmiş bir evladı olarak kariyerin zirvesindedir.

O, insanlara nasıl faydalı olurum, vatanıma en iyi nasıl faydalı olurum hep onu düşünür.

Bir gün Afganistan’da öbür gün Ankara’da veya bir gün Ermenistan’da öbür gün Erbil’de görebilirsiniz…

Bir gün duyuyoruz; Doğu Anadolu’nun en ücra bir yerinde, ertesi gün Bandırma köylerinde halkın dertlerini dinliyor...

Bandırma’da 15 yıldan beri atıl durumda olan hastahane ve fakülte inşaatına bin bir güçlükle ödenek çıkartıyor,  Balıkesir’deki “gizli” eller” bunu önlüyor, ama o yılmıyor; yeniden 3 trilyon ödeneği çıkartıyor ve bu müjdeyi de bir Pazar sabahı Dekan Edip Örücü ve muhabirlerin bulunduğu fakülte inşaatı önünde resmi belgesiyle birlikte açıklıyor.

DENİZ OTOBÜSÜ KİM İÇİN KALKTI ?

Doğru bildiği yoldan şaşmayan ve doğruları söylemekten çekinmeyen, mütevazı, kültürlü ve yüreği insan sevgisiyle dolu genç bir doktor gece saat tam 24.00’ de Bandırma’dan 450 kişilik deniz otobüsünü “bir kişi” için İstanbul’a kaldırıyor.

O “bir kişi” bir “insan”..Ağır yaralı bir insan..

Zamana karşı verdiği mücadele sayesinde bir hayat kurtuluyor..

O deniz otobüsü gece saat 24.00’de yüreği insan ve memleket sevgisiyle dolu, kendini insanların sağlığına ve refahına adamış Op.Dr.Turhan Çömez’in zamana karşı gösterdiği büyük uğraşı sayesinde ve hatırı için kalktı aslında…

Ve bu yerel ve yaygın basında geniş yer alan olay sadece Turhan Çömez’in insanlara nasıl faydalı olduğunu göstermesi bakımından en son örneklerden biriydi.

Yoksa milletvekili olduğu günden beri yardım ettiği insanın hangi partiden olduğunu bakmadan veya kimdir, nedir demeden gerçekleştirdiği çok sayıda olay vardı...

İşte sizlere örnek” bir milletvekilini bir-kaç satırla anlatmaya çalıştım

Ama işte o “örnek” insan, bir zamanlar Tayyip Erdoğan’ın en yanında olan Çömez bugün AKP’de yok”

YAYINLANMA TARİHİ :  (2007)

26-04-2023 - ERDEM ÖZCAN