Bursa'dan Şen Döndü

BURSA’DAN ŞEN DÖNDÜ

Erdem ÖZCAN

İlk yarıda öyle bir hava vardı ki sahada; Bandırmaspor oyuncuları, maç bir an önce bitse de eve gitsek havasındaydılar. Oyuncular aralarında al gülüm ver gülüm paslaşmaları sıkıcı ve tehlikeli oluyordu. Nitekim 20. dakikada kaleci Gökhan ile paslaşmalar riskliydi tehlikeli oldu. İlk yarının akılda kalan birkaç enstantaneden biri 5. dakikada Davas’ kafa şutunun direkten dönmesi, diğeri Bursaspor taraftarlarının 2 devre boyunca büyük desteği… Düşme hattındaki Bursaspor özellikle devrenin bitimine 15 dakika kala gol yollarında daha fazla gözükmesine rağmen istifade edemediler. Bunda Bandırmaspor kalecisi Gürkan’ın başarılı kurtarışları da etkiSİ oldu.

İkinci yarıya Bandırmaspor çok istekli başladı. Art arda hücumlarda fırsatlar da kaçmaya başladı. Bandırmaspor’un golcü oyuncusu Landel’in ikinci yarıda oyuna girdikten sonra daha çok gol pozisyona girmeye başladı. Bursaspor ise taraftarları Puçko’nun attığı galibiyet golüne kadar bitmek bilmeyen coşkulu desteği ile girdiği çoğu gol pozisyonlarda Bandırmaspor kalecisi Gökhan başarılıydı.

Kaderde Pucko’nın gol atması varmış. Kenardan verilen işaretle dışarı alınması gereken Puçko golü attı ve dışarı alındı. İlginç bir gol görüntüsü yaşandı. Kerim’in ortaladığı top Puçko ayağına geldiği an her iki taraf oyuncuları birbirlerine bakarlarken Puçko topu önce kontrol etti, sonra düzeltti ve adeta göstere göstere çok değerli bir gol atmış oldu hem de deplasmanda…

Bandırmaspor deplasmanda çok değerli bir galibiyet alarak 3 altın puanla dönmüş oldu. Buna göre puan cetvelinde 31 puanla 4. sırada zirveye biraz daha yaklaşarak “geliyorum “dedi..

Bursaspor, 16 Mayıs 2010'da Beşiktaş'ı 2-1 mağlup ederek tarihinde ilk kez şampiyon olmuştu.

İlk kuruluş yıllarımızda özel maçları defalarca birlikte oynadığımız Bursaspor’un yeniden eski parlak günlerine dönmesini dilerim.