Bandırmaspor İstediğini Aldı

BANDIRMASPOR İSTEDİĞİNİ ALDI

Erdem ÖZCAN

Bandırmaspor oh! demek için son dakikayı bekleyince taraftarlar adeta dokuz doğurdu diyebilirim.

Bandırma ilçesinin Balıkesir İl takımı, puan cetvelinin en sonunda Balıkesirspor çok istemesine rağmen Bandırmaspor buna izin vermedi.

2 hafta üst üste mağlup olan Bandırmaspor bu maçtan mutlaka galip çıkmalıydı.

Henüz daha oyunun başında Bandırmaspor kalesinde mutlak gol pozisyonunda kaleci Gökhan çok başarılı kurtarışı geçen hafta Keçiören maçında kurtardığı penaltı kadar değerliydi. Hatta son dakikalarda çok tehlikeli pozisyonları bile başarıyla önlemişti. Karşılaşmanın ilk devresi genelde ortada geçti derken Balıkesirspor’un atakları bayağı tehlikeli oldu. Borda beyazlı takım ise bir iki dakika defansta oyalandıktan sonra hücumda çoğalmaya başladı ki, bir an önce ileriye gidileceğine kendi sahasında ne işi vardı ki…

Borda beyazlı takım pozisyon da buldu, tehlike de atlattı. Zaman zaman hücumları saman alevi gibiydi. Çünkü hemen oyunu yavaşlatıyor. Ne gerek vardı. Yani birtürlü hakimiyet kuramazken Balıkesirspor daha çok tehlikeli oluyordu. Derken kaleciyle oynama hastalığı başladı. Taraftarlar hücum beklerken, gol beklerken kendi sahasında adeta sohbet ediyordu. Ve devrenin sonuna doğru sakatlıklar nedeniyle de maç sık sık durmaya başladı. Tempo düşüyordu. Bir ara gol ararken az kaldı yiyiyordu . Balıkesirspor ise gol için çok istekli görünüyordu. Bandırmaspor’un son şansı da devrenin son dakikasında geldi ama kornerden gelen topa kale önünde Koçer rövaşatası ıska geçmese soyunma odasına 1-0 galip gidebilirdi…

İkinci yarıya hızlı başladı Bandırmaspor. Belli ki soyunma odasında talimatlar etkili olmuş. Geride gereksiz top gezdirme yerine, kaleciyle oynama yerine, hızlı hücuma geçmenin meyvesini gol olarak gördü.

Golü Levent Ayçiçek attı ama asist yapanın da hakkına yemeyelim. Arb Manaj çok güzel getirdi topu ve adeta al da at dedi nitekim Levent Ayçiçek de öyle yaptı.

Beklenen gol idi ama Balıkesirspor oyundan kopmadı, aksine art arda hücumlarıyla çok tehlikeli oldu. Bandırmaspor 2. golü bulmadan rahat etmeyecekti. Nitekim yazımın bu yerinde bu satırı yazmamın ardından Bandırmaspor 2. golüne kavuşunca tüm ev sahibi derin bir oh! çekti.

Stres gitmiş takım rahatlamıştı. Ve şans bu sefer Bandırmaspor’dan yanaydı. Burak Süleyman’ın vuruşu kaleci altından kaçırınca, 5 dakika sonra üçüncü golü de Kerim Avcı atınca Balıkesirspor’a yapacak bir şeyi kalmamıştı.

Kaderine razı oldu.

Bandırmaspor’u bu hafta çok zorlu bir rakip bekliyor. Bursaspor

15-12-2021/ERDEM ÖZCAN