Altın Kafa Galibiyeti

ALTIN KAFA GALİBİYETİ

Erdem ÖZCAN

8 maçtan beri galibiyet yüzü göremeyen Bandırmaspor önce geri pas golüyle, sonra da Levent Ayçiçek’in golüyle 9’uncu maçında galibiyet sevinci yaşadı. Mehmet Özcan’ın al da at diyerek yaptığı ortaya 18 içinde Levent Ayçiçek’in harika kafa vuruşuyla attığı galibiyet golü sonrası sevince boğulan tribünlerde adeta“ çiçek açtı…”

“Altın kafa” galibiyeti böyle geldi…

İlk 4 dakikada Bandırmaspor oyuncuları hiç gereği yokken geride kaleciye defalarca geri pasla oyun kurmaya çalışırken sanki ne yapacaklarını düşünüyorlardı. Manisaspor ise ayni dakikada kalecisine yapılan sadece bir kez geri pasın, o da Dembele’in baskısı sonucu mecbur olmasıyla, golle neticelenmesi bize geri pasların ne kadar tehlikeli olduğunu göstermesi bakımından önemliydi.

Son 8 maçta genelde berabere biten maçların sonuncusunda Kupa maçında Karacabeyspor’a 3-0 mağlup olup elenen Bandırmaspor için bugünkü Manisasğor maçı çok önemliydi. Ya mutlaka galip gelip fikstürün alt sıralarına gitmeyecek, ya da orta sıralardaki konumunu koruyacaktı.

Onun için bugünkü Manısaspor maçı çok önemliydi. Ve sonunda 18 puanı olan Bandırmaspor, 19 puanlı Manisaspor’a galip gelince 21 puanla bir üst sıraya çıkmış oldu. İşte bunun için de Bandırmaspor oyuncuları çok istekiydiler. Son oynanan maçlara göre daha hırslı, daha arzuluydular. Mutlaka galip gelmek istiyorlardı. Manisapor da öyle. Bazı şansız dakikalarda galip gelmeleri halinde üst sıralara tırmanacaklardı. En az beraberlik bile yetecekti.

Kerim Avcı “avcılığı” unutmuş gibi…Bandırmaspor 2-1 galip iken verilen penaltıyı direğe nişanlayan Kerim Avcı hem taraftarı strese soktu ,hem de 90 dakika içinde attığı şutların ya kaleciden ya da yan ağlardan geri dönmesi sonunda daha önce sert şutlarıyla attığı golleri bilen taraftarlara “avcılığı unutmuş!” dedirtti…

Bandırmaspor kötü gidişe bir yerde “dur” demişti ama asıl haftaya deplasmanda Sakaryaspor karşısında alacağı neticelerin daha belirleyeceği olacağını tahmin ediyorum. Yeni teknik direktör Mesut Bakkal’ın etkisini de bundan sonraki maçlarda görmüş olacağız.olacağını tahmin ediyorum. Yeni teknik direktör Mesut Bakkal’ın etkisini de bundan sonraki maçlarda görmüş olacağız.

14-11-2023/ERDEM ÖZCAN