Adil Çelik, “Kara günler geride kaldı''

 

AK Parti Balıkesir Milletvekili Adayı Av. Adil Çelik, seçim çalışmalarına hiç ara vermeden devam ediyor. Gittiği her yerde büyük coşku ile karşılanan Çelik, AK Parti’nin de birleştirici gücü oldu.

Edremit, Havran, Bandırma ve Savaştepe ilçelerine çıkarma yapan Milletvekili Adayı Adil Çelik, gittiği her yerde vatandaşların büyük ilgi odağı oluyor. Bunun yanı sıra eski teşkilat mensupları ile yeni teşkilat mensuplarını bir araya getirerek birleştirici güç olan Çelik, “Eski teşkilat üyelerimiz, Milletvekillerimiz, aday adaylarımız, AK Parti’ye mensup olan herkes canla başla seçimde çalışıyor. Bizler birbirimize kenetleniyoruz, bu yolda beraber yürüyoruz. Hangi partide bu durumlar var. Bu nöbet işi, geçmişte diğerleri yaptı, şimdi bizler yapacağız. AK Parti herhangi bir siyasi parti değildir, millet partisidir, millete hizmet partisidir. Eskiden devlet kurulurken devletin sahibi bürokratlar oldu. İçinde milleti unuttular, bizler içinde yoktuk. 1950’li yıllarda demokrat partinin sayesinde millet söz sahibi olmaya başladı. Fakat diğer bürokratlar bu durumu kaldıramadılar, Adnan Menderes’i astırdılar. Daha sonra muhtıra verdiler, ihtilal yaptılar, darbe yaptılar ama sonunda hep milletin dediği oldu. Ardından AK Parti milletin desteği ve duasıyla iktidara geldi, iktidarda durmaya da devam ediyor. Bizim arkamızda diğer güçler yok, milletimiz var. AK Parti 2002’de göreve geldiğin üç yıl yatırım yatmayacağız, enflasyonu, faizleri, ekonomiyi düzelteceğiz dedi ve İMF’ye olan borçları kapattı, kimsenin boyunduruğu altına girmedi, ardından kasamızı oldurmaya başladık. Yapacağını söyledi, yapamayacağını bol keseden sallayıp vaat vermedi. Milletimiz bizim bu samimiyetimize inandı ve şükürler olsun ki bu zamana kadar bizi iktidara taşıdı” dedi.

“AK PARTİ HİZMET PARTİSİDİR”

AK Parti’nin her alanda vatandaşlara hizmet ettiğini vurgulayan Çelik, “Partimiz, diğer alanlarda olduğu gibi sosyal alanda da çok işler yaptı, çocuk bakan ninemize bile maaş veriyor, hastasına, yaşlısına, öğrencisine, özürlüsüne biz bakıyoruz, çünkü bu bizim boynumuzun borcu, içimizde Allah korkusu var. Eskiden tarla satmadan kalp ameliyatı olamıyorduk, çünkü bıçak parası istiyorlardı, hastanemiz yoktu, İzmir, Bursa’ya gidiyorduk, tabi orada da sıra bulabilirsek muayene oluyorduk. Şimdi ise burnumuzun dibinde hastanemiz var, her türlü ameliyat ve muayenemizi rahatça olabiliyoruz. AK Parti sayesinde millet hak ettiği yere gelmeye başladı. Bizde devletin millete hizmet etmesi gerektiğini biliyoruz, buna göre hareket ediyoruz. Geçmiş yıllarda hanım kardeşlerimizin başının örtüsüne dahi karıştılar, orduevlerine almadılar. Şimdi ise başı açık olanda olmayanda istediği gibi hareket ediyor. Bize ne zararı var. Bırakın istediklerini yaşasınlar. Biz bunları hep değiştirdik. Muhalefet partileri iktidara gelemeyeceklerini anlayınca askere sığındılar, cübbelilere sığındılar. Ortalığı karıştırmak istediler ama bunlara milletimiz hiç izin vermedi. AK Parti’nin işi gücü hizmet etmektir, çünkü bu bizim boynumuzun borcudur” şeklinde konuştu.

SAADETÇİLER CHP’NİN KUCAĞINA OTURDU

 

Eski ismi Refah Partisi olan Saadet Partisinin CHP ile ittifat yaptığına değinen AK Parti Milletvekili Adayı Av.Adil Çeliki “AK Parti 2002’de kuruldu, daha önce Refah Partisi vardı, bizlerde oy verdik. CHP’liler zamanında camileri ahır yaptılar, jandarmalar evimizde olan Kuran’ı bulmasın, bizi hapse atmasın diye toprağa gömdük, bir yerlerde sakladık diye Refah partililer bizlere hep söylediler. O zaman CHP ile zıt görüşlere sahiptiler. Şimdi ise gidip CHP’nin kucağına oturdular. Bunlara yazıklar olsun. Zamanında verdiğimiz oylar haram olsun, CHP’lilere zamanında çok şeyler söylediniz şimdi ise ittifak yaptınız. Saadet Partisi milletvekili çıkaramazsa bu oylar CHP’ye yazılacak. Bu mu olmalıdır bunun sonu. Birde gelmiş bize çamur atıyor. Senin kıblen şaşmış, bunları abdest falan kurtarmaz. Nereye gittiklerine iyi baksınlar. Fetö artıklarını hepsi iyi partiye doldu taştı, CHP’liler ve diğer muhalefet partileri teröristlerin partisi olan HDP’nin başkanı olan şahsın hapisten çıkmasını istiyorlar. Bunları iyi düşünmek lazım, kimin nerede olduğunu çok iyi bilmek lazım.  Bizlere köylü diyerek beğenmiyorlar, okumadılar diye cahil diyorlar. Asıl cahil olan kendileridir. Köylümüz onları bir cebine sokar diğerinden çıkarır” ifadelerini kullandı.  

“HERKES BİZE DUA EDİYOR”

Anaların, kadınların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için dua ettiklerinden bahseden Milletvekili Adayı Av. Adil Çelik, “Kara günler geride kaldı, insanca yaşamaya başladık, hiç bir şey yokken bugün çoğu şeylere sahibiz. Eskiden köye su getirmek için valilikten para istemiştik, diğerlerine kötü örnek olur diye parayı vermedikleri gibi hizmeti de götüremedik. Özel idarenin parası olmasına rağmen vali bu parayı vermedi. Söz o zaman valideydi. Köylere harcanması gereken paralarla gittiler şehir merkezine binalar yaptılar. Binaları mütahitler yapsın dedik, hiç aldırış etmediler. Kısacası köylere hizmet götürmediler. Şimdi öylemi, büyükşehir belediyesi sayesinde her yere hizmete götürüyoruz.  Bizim analarımız, kadınlarımız her gece dua ediyor, ömrümden ömür alıp Recep Tayyip Erdoğan’a versin diye. Bu dualarımızın biri kabul olduysa bizim sırtımız yere gelmez, Allah’ın izniyle bize hiç bir şey yapamazlar. 24 Haziran’da alnımızın akıyla sandığa gidip oyumuzu kullanacağız, bu ışığın yanmasını devam ettireceğiz. Liderimizin arkasında hep millet oldu, hep dualar oldu” dedi.

BAMDIRMA GERÇEK