10 Kişinin Zaferi, 3 Altın Puan

10 KİŞİNİN ZAFERİ 3 ALTIN PUAN

Erdem ÖZCAN

2 takım da 1965 yılında kurulmuştu. Bir farkla ki, Manisa İl takımı, Bandırmaspor ise ilçe takımıydı ve İkinci Lig’de tek ilçe takımı Bandırmaspor idi.

Vefalı taraftarlar 2 otobüsle saat 11.30’da Bandırma’dan hareket ederek 245 kilometre uzakta ve 3 saat süren bir yolculuktan sonra saat 16.00 başlayacak maç için Manisa’ya geldi. Bazıları VİP aracıyla, diğer 150 kadar vefakâr taraftar da 2 otobüsle gelerek doğru tribünlere…

Bandırmaspor taraftarların desteği büyüktü ve çıkardıkları gürültüye bakarsak sanki burası Bandırma 17 Eylül idi…

Buna rağmen Bandırmaspor oyuna önceki 2 maçın aksine durgun başlamıştı. Sağlı sollu akınlarla çok tehlikeli anlar yaşatan Manisaspor’a başarılı kalecimiz Gkelios bu maçta da geçit vermediği gibi kalabalık bir savunma hattıyla gol imkânı verilmedi. En tehlikeli an topun direkten döndüğü andı. Takım toparlanmaya çalışırken Alpay’ın 17’inci dakikada yaptığı çok sert hareket hem bir sporcuya yakışmadı hem de takımını zora soktu. Hakem direk KIRMIZI kart göstermekte haklıydı. Buna rağmen tam 73 dakika 10 kişi oynayan Bandırmaspor, Soukou attığı gol ile tarihine yeni bir sayfa daha yazmış oldu.

Deplasmanda, hem de 73 dakika 10 kişi oynayan bir takımın zaferiydi bu maç… İstatistiklere bakarsak topla oynamada Manisaspor 73 Bandırmaspor 27, pas vermede Manisa 541, BanBan 216…görüldüğü gibi BanBan aleyhine büyük fark var ve Bandırmaspor vasat bir oyun çıkardı ama usta bir ayak büyük iş yaptı. Böylesine klâs oyuncular kenarda bekletilmez.

Geçen Altay maçında da galibiyet golünü atan Soukou usta bir oyuncu, ayağına hakim, 2 maçta da topa hakimiyeti, teknik bir oyuncu Bandırmaspor’un efsane oyuncularından K. Cengiz ve B. Cengiz’i hatırlattı.

10 kişiyle deplasmanda 1-0 galip gelerek 3 altın puan alan Bandırmaspor’a başarılarının devamını dilerim.

11-04-2023 - Erdem Özcan