Sendikalı İşçiden Genel - İş Bandırma Şubesi Hakkında Suç Duyurusu

DEVRİMCİ SENDİKADAN ANTİ DEMOKRATİK SUÇLAMALAR YARGIDA

Sendika Üyesi İşçiden Genel- İş Bandırma Şubesi Hakkında Suç Duyurusu

Bandırma Belediyesinde çalışan 9 işçiye bağlı oldukları Sendika tarafından yapılan mobbing iddiası ,hukuksuz baskı ve kişisel bilgilerin ihlali üzerine Genel - İş Üyesi Tuncer Ertuğrul  Bandırma Cumhuriyet Savcılığına başvurarak  süreci yargıya taşıdı.

Bandırma Belediyesi 'ne bağlı şirketlerde çalışan 9 işçinin aldığı ücretlere  yönelik hak arayışları sürecinin basına yansıması üzerine https://www.gercekbandirma.com/bandirma-belediyesi-ve-khkli-emekcilerin-... sendikalı işçilere bağlı oldukları DİSK'e bağlı Genel İş Sendikasınca  isnatsız suçlamalarla savunma istendi. Genel İş Bandırma Şube başkanlığı seçim sürecinde Bandırma Belediyesinden çıkan adaya ve onu destekleyenlere, sözleşmeler sonrası alınan oldukça düşük ücretleri eleştiren işçilere baskıyla susturmaya çalışan  şube başkanı, istediği savunmalarla eleştirileri susturmak istediği öne sürülüyor.

Genel - İş Sendikası   İşçi Temsilciliği seçimleri delege ve aday olma sürecinde mevcut sendika yönetiminin önerdiği aday yerine , demokratik haklarını kullanarak aday çıkaran işçilere sendika yönetimince  bu defa yıldırma maksatlı  mesnetsiz iddia ve suçlamalarla kendilerine Mobbing uygulandığını öne süren işçilerden Tuncer Ertuğrul  bu süreçte sendikaca yapılan  baskı ve yıldırma ve kişisel bilgilerinin  hukuksuzca paylaşıldığı iddiasıyla  Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunularak süreci yargıya taşıdı.

Genel - İş Sendika Üyesi Tuncer Ertuğrul konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada " Hak hukuk ve adalet, eşit işe eşit ücret İstediğimiz  başka bir beklentimiz zaten yok, belediyede aynı işi devlet memuru, kadrolu işçi ve şirket işçisi yapıyor. Memur devlet zammı ve belediyenin verdiği yüksek sosyal denge zammı ile yaklaşık 27-28 bin, kadrolu işçi ortalama 23-25 bin, şirket işçisi ise 1 Haziran’da son bulacak yakacak parası ile en düşük 11 bin alıyor…Balıkesir Şube Başkanı ve tüm yönetimi baskıyla, hedef göstererek bizleri susturmak istiyor. Bu haksızlığı dile getirdiğimizde beklentimiz Sendikamızın bize sahip çıkması oysa yapılan baskı ve yıldırma insanlık dışı süreci yargıya taşımaktan başka çaremiz yok". dedi.

10-03-2023/ MEHMET LEVENTOĞLU