İDO'dan Bayram Yoğunluğuna Önlem

İDO, Ramazan Bayramında, 4 gün boyunca özel bayram tarifesi uygulayacak. Yenikapı-Bandırma Hızlı Feribot hattında 3 ek sefer yapacak.

İDO, Ramazan Bayramı'nda, 4 gün boyunca özel bayram tarifesi uygulayacak. İDO, bu 4 günlük sürede tüm hatlarda yaklaşık 3 bin sefer ile 2 milyon 600 bin yolcu ve 200 bine yakın araç kapasitesi sunacak. Eskihisar-Topçular araba vapuru hattında doldur-boşalt yöntemiyle gece gündüz kesintisiz hizmet verecek olan İDO, dış hat hızlı feribot seferlerinde de şimdiden 27 ek sefer açıkladı.
HIZLI FERİBOT DIŞ HATLARDA 27 EK SEFER
Ramazan Bayramı dolayısıyla tarifeli seferler yanında ek seferler de koyan İDO, Yenikapı-Bursa Hızlı Feribot hattında 6, Yenikapı-Bandırma Hızlı Feribot hattında 3, Yenikapı-Yalova Hızlı Feribot hattında 8 ve Pendik-Yalova Hızlı Feribot hattında 10 adet olmak üzere, 27 ek seferini şimdiden açıkladı. Yoğunlukla birlikte ek seferler de artmaya devam edecek. 15 Temmuz Çarşamba'yı 16 Temmuz Perşembe'ye bağlayan gece Yenikapı-Yalova hattında 2 saat, Pendik-Yalova hattında ise 1 saat aralıkla 24 saat hizmet verilecek.