Özgür Bandırma!

BİZ BANDIRMA'LIYIZ

Geç yiğidim geç, burası Bandırma Kasabası!
Refüjmü? O da ne, çiğneyecek, hatta belediyenin ektiği yeşilliğin üstüne basacak, gerekirse koruma bandlarını söküp geçeceksin!

Burası özgür bir kasaba!
Belediye ve ilçe trafik komisyonu da kim oluyormuş? Senin için her yer yaya yolu. Kaza olacakmış, insanlar yaralanacakmış, onları boş ver, önemli olan senin caddenin her yerinden geçebilme hakkın!

Dök aslanım dök, elinde ki çöpleri çöp kutusuna değil, sokağın ortasına dök. Maskeni mi? Onu da cadde ortasına atıver kardeşim. Ayıp oluyormuş, boş veeer önemli olan senin özgürlüğün.. Nasıl olsa Bandırma özgür bir kasaba!
Geç yiğidim geç, bas gaza, aç müziğin sesini, nasıl olsa trafik ekipleri piyasa da yok. İstediğin yerde, hatta toplu taşıma araçlarının durağına bile park edebilirsin!
Burası özgür bir kasaba, önemli olan senin özgürlüğün kardeşim!
Mesela, balık tezgahı, sebze tezgahı, cep telefonu tezgahı mı açacaksın, bütün kaldırımlar senin be kardeşim! Boş ver yayaları, onlar nerede yürürse yürüsün, önemli olan senin özgürlüğün be kardeşim!
Esnaf kardeşim, sen de dükkanını genişletiversen kıyamet kopacak değil ya!
Belediye su oluğuna kadar izin vermiş miş, boş ver kardeşim, bak komşun dükkanını iki misli büyütmüş, sen de enayi olma dükkanını dört misli büyütüver! 
Nasıl olsa Bandırma özgür bir kasaba!

Sevgili esnaf kardeşim, boşalmış ayran ve kola kasalarını çiçek refüjlerinin içine koyabilirsin! Kasaları koyduğun zamanlarda sana bir şey diyen olursa, diğer esnaf arkadaşlarını örnek gösterirsin.
Merak etme Bandırma özgür bir kasaba, sen de özgür bir esnafsın!

Tüm bu yazdıklarımı boş ver be kardeşim, nasıl olsa Bandırma özgür kasaba.. 

Dedik ya, önemli olan senin özgürlüğün be kardeşim!