Namık Havutça " Ülkeyi teröristlere teslim edenler siz değilmiydiniz?"

Balıkesir CHP önceki dönem milletvekili Namık Havutça Millet İttifakı yerel seçim çalışmaları çerçevesinde kırsal mahallelerde yapılan ziyaretlere katılarak halkın nabzını tutmaya devam ediyor. Havutça Bandırma  Gölyaka mahallesinde ziyaretinde Türkiye'de Beka sorunu yok diyerek, seçim kampanyasında kullanılmasını eleştirdi.
Havutça konuşmasında "

"AKP'ye oy veren vatandaşlarıma seslenmek istiyorum. Barış çözüm süreci diye Şivan Perver le şarkı türü söyleyen kimdi.  Eli kanlı teröristlerle şarkı söyleyen kimdi. Biz Kürt sorununu biz çözeriz derken Cumhurbaşkanına  soruyorum akil adam diye İbrahim Tatlıses Hülya Koçyiğit'i adam yerine koyarak Dıyarbakıra gönderenler siz değilmiydiniz. Millet İttifakını  Teröristlerle yan yana gelmekle bizleri suçluyor. Şırnak Dıyarbakır yolları kazılırken yapmayın etmeyin diyen bizdik,teröristlere teslim edenler siz değilmiydiniz. Apoya İmralıya heyet gönderen sizdiniz. Bizi dinlemediniz. Biz hiç bir zaman yapmadık.  17 yıldır AKP yönetiyor. Beka sorunu varsa siz getirmedinizmi bugünlere."dedi. Bizden terörist çıkmaz çıksa çıksa sadece Atatürkçü çıkar Cumhuriyetçi çıkar yurtsever çıkar. Adalet ve Kalkınma Partisine oy veren vatandaşlarımda bizim gibi düşünüyor. Tolga kardeşim söyledi geldiğimiz noktaya bakın. İcra dairelerinde dosya sayısı 22 milyon oldu. Bitmişiz. AKP hükümeti sayesinde millet domates kuyruklarına girdi. CHP nin uyarılarına rağmen Suriyenin iç işlerine müdahale tmeyin derken Suriye'ye girecektik biz giremedik ama Suriye bize girdi. 40 Milyar Dolarımız gitti. İş iş diye ağlayan yüzlerce gencimiz Belediyelerden iş istiyor. Mecbur. Çünkü Bakın Türkiyenin tarım bakanına Fransa Lejyon Dönor nişanı verdi. Neden .Çünkü Fransız çiftçisine yaptığı katkılarla Türkiyede tarımı hayvancılığı bitirdiler.O yüzden verdiler. Dünya'da tarım ve hayvancılıkta kendi kendini besleyen 7 ülkeden biri olan Türkiye'yi bitirdiler. Eksi büyüyoruz diyor sayın Cumhurbaşkanı . Böyle de bir terim getirdi. Türkiye'yi getirdikleri ekonomik sıkıntılarla bu duruma getirdi.Şu anda bu milletin açlık sorunu var işsizlik sorunu var. Ama bula bula Beka yı buldular. 
Şimdi Bandırma da çok değerli bir ekiple geliyoruz. Tolga Tosun a sizlerin desteği çok önemli.Köylünün elinden topraklar ucuz alınıyor. Köylümüze hep birlikte sahip çıkacağız. İnşallah hep birlikte Bandırma da Altı Ok Balıkesir'de İsmail Ok için sizlerden güçlü bir destek bekliyoruz.   "dedi