Ahmet Akın Balıkçıların Sesi Oldu

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN BALIKÇILARIN SESİ OLDU

- AKARYAKITA ARD ARDA ZAMLARIN ELİ KULAĞINDA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, akaryakıta ard arda gelen zamların balıkçıları iflasa götürdüğünü söyledi. Ahmet Akın, “Pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde akaryakıt zamlarının sayısı 20. Şimdi yeni zamların da eli kulağında. Balıkçılarımıza verilen ÖTV’siz mazot uygulaması da iflas etti. Sonuç balıkçılarımızı iflasa götürecek” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında balıkçıların ÖTV’siz mazot uygulamasının da iflas ettiğini dile getirdi. “Vatandaşlarımız hayat pahalılığıyla birlikte bir de enerji buhranıyla mücadele ediyor” diyen Ahmet Akın şöyle devam etti:

VATANDAŞLARIMIZ UCUZ BALIK TÜKETEBİLMELİ

“Son bir yılda elektrik 3, doğal gaz 8 kez zamlandı. Pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde akaryakıt zamlarının sayısı ise tam 20, şimdi yeni zamların da eli kulağında. AK Parti iktidarının yarattığı enerji buhranı ne yazık ki balıkçılık sektörünü de iflasa götürüyor. Balıkçılarımız beş yıl önce 4 lira olan mazotu ÖTV'siz yarı fiyatına alabiliyordu, şimdi mazot 8 liraya dayandı, ÖTV'siz mazot oldu 6,5 lira. Zamlar yüzünden balıkçılarımıza verilen ÖTV'siz mazot uygulaması da iflas etti. Balıkçılarımızın alın terinin karşılığını alması vatandaşlarımızın da ucuz balık tüketmesi için çok önemlidir. Enerji faturalarına zam yapmanın yolunu değil, vatandaşa ucuz enerji sağlamanın yolunu arayın.”

15-10-2021/tarkano@gmail.com