Duvar Deyip Geçme !

DUVAR KENDİNE GELDİ. DUVAR DEYİP GEÇME!

“T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü Bandırma Sahil Sağlık Denetleme Merkezi Tabipliği” nin bulunduğu Cumhuriyet Meydanı’nda küçük ama şık ve zemin artı bir katlı 1937 tarihli tescilli yapının İstiklal Caddesi’ne bakan arka bahçe duvarı bir bölümü yaklaşık 6 ay önce bir aracın çarpması sonucu hasar görmüştü.

Bazı görgü şahitlerine göre bir yıl, bana göre 6-7 ay önce yıkıldığı gibi duran kamu dairesi bahçe duvarı arka caddede olduğu için belki içindekiler tarafından görülmemiş olabilir düşüncesinde yaptığım haber üzerine harekete geçen yetkililer duvarın kısa zamanda yapılmasını sağladılar.

İlk etapta yapılması sağlanan duvar bu kez basit ve gelişi güzel yapıldığı için yeniden habere konu oldu. Ancak !

Yetkililer bu ikaza da duyarsız kalmayınca duvar orijinaline benzer yapılarak konu kapandı.

Bir kamu binasının yapılması için yapılan habere duyarsız kalan bir sosyal medyada her şeyi kendisinin bildiğini sanan bir arkadaştan hiç ummadığım bir tepki geldi.” Bizim başka işimiz yok muymuş, bir duvar tutturmuşuz gidiyormuşuz” gibilerden tenkit edildik. Ben de “Sen kendi işine bak, sana mı soracaktık” diye cevap verince çok acele sayfasını kapattı ki başkaları okumasın…

Ben gazeteciydim ve bir kamu binasında gözler önünde savsaklanan görüntüye duyarsız kalamazdım.

Fena mı oldu işte yıkık duvar 7 ay sonra da olsa yenilendi.

Ama beni çok iyi tanıyan o arkadaş bunu maalesef idrak edemedi…

26-05-2023/Erdem ÖZCAN