Bandırmaspor Farkı Kaçırdı,1 Puana Razı Oldu

BANDIRMASPOR FARKI KAÇIRDI 1 PUANA RAZI OLDU

Erdem ÖZCAN

Spor Toto 1. Lig yanında Türkiye Kupası’nda son 16’ya kalan Bandırmaspor çekilen kurada Sivasspor ile eşleşince gece oynanacak Menemenspor maçı nerdeyse unutuldu, Sivasspor maçı konuşulmaya başlandı. 2 kulvarda da top koşturan Bandırmaspor’a başarılar dilerken gece oynanan Menemenspor maçında yine bir duran toptan yenilen gol yüzünden deplasmanda alınacak 3 altın puan yerine 1-1 berabere biten maçta alınan 1 puana razı oldu.

Halbuki forvet biraz becerikli olsaydı gol yağmuru yağabilirdi.

Geçen hafta Denizlispor karşısında hem de evinde, ilk yarıyı 3-0 önde bitiren Bandırmaspor ikinci yarıda 4 gol birden yemesi sonrası karşılaşmadan 4-3 mağlup ayrılmanın şokunu atlatması için bu karşılaşmadan en azından beraberlikle ayrılması gerekiyordu.

. Yine böyle bitti ama işte yine gereksiz yapılan bir faul yüzünden kullanılan duran toptan bitime 6 dakika kala yenilen gol nedeniyle galibiyetle bitmesi beklenen karşılaşma beraberlikle sonuçlandı.

İlk yarıya sakin ve dikkatli başladı Bandırmaspor . Topu daha çok çeviren Bandırmaspor, ev sahibi ekibin kalesinde daha çok görüldü ve baskısı ilk yarı sonuna kadar devam etti.

Ancak kaleci Gökhan’la fazla oynamaları daha fazla hücum yapmalarını engelledi. Gerek var mıydı, bana göre; bir-iki pozisyon hariç hiç gerek yoktu. Oyunun hızını kesiyordu. Hâlbuki Bandırmaspor oyunu hızlandırdığı surede daha başarılı oluyordu. Nitekim ikinci yarıdaki hızlı oyunu beklenen golü getirdi. Daha fazlasını da atabilirdik.

İkinci yarıda daha çok ileriye oynayan Bandırmaspor, Menemenspor’a göre daha fazla gol pozisyonuna girdi ama sadece birini değerlendirebildi. Yenilen golde her zaman takdir ettiğim Gökhan’ın hatası vardı. Topun gelişini sadece seyretti.

Maç sırasında ise hiç beklenmeyen olaylarda spor yerine kaba kuvvet hâkim olmuş. İddiaya göre bazı Menemenspor yöneticileriyle bazı taraftarlar Bandırmaspor yöneticilerine saldırmış. Utanç verici olaylar sonunda 2 Bandırmaspor yöneticisi hastaneye kaldırılmış.

Hâlbuki sahadaki futbolcular zor pozisyonlarda birbirlerine yardımcı oluyorlardı. Kaba kuvvet ve spor…Hiç birbiriyle uyum sağlıyor mu?

15-01-2022