Bandırmaspor

BANDIRMASPOR

Her kentin öncelikleri, kimlikleri, kurumları, kentlilik bilinci, hemşerilik duygu ve dayanışması yaşatan kurumları, kulüpleri vardır. Gurur duyduğu çocukluk ve gençlik anılarında yaşayan, bugünü ve yarını olan kulübü vardır. Bandırma’nın da gurur duyduğu Bandırmaspor’u var.

İkinci ligden birinci lige çıktığımız geçen dönemi, yönetim kurulunda benim de yer aldığım ve basın sözcülüğünü üstlendiğim o şampiyonluğa giden süreci çok iyi hatırlıyorum. Adım adım ve bizzat yaşadım. İkinci ligden düşmekten son dakika golü ile kurtulan, borçları nedeniyle UÇK ve transfer yasağı bulunan, bırakın şampiyonluk hedefini ligde kalmasının bile zor olacağına inanılan bir Bandırmaspor’dan bahsediyorum. O transfer yasağının açılması için, alacaklı avukatları ve futbolcular ile yapılan ve günler süren pazarlık ve müzakereler. Yeni oyuncu transferleri için Galatasaray Başkanından, Bolu Belediye Başkanına kadar destek istemeler. Göksel ve Onur Başkan’ın inanılmaz emek ve destekleri. Bütün yönetimin, mali kaynak için inanılmaz çabası ve çalışması. Bandırmaspor’un şampiyon olacağına kamuoyunu ve sokaktaki insanları inandırmak için izlenen müthiş bir strateji. Teknik heyet ve futbolcuların müthiş mücadelesi ve adeta tırnaklarıyla kazıya kazıya gelen şampiyonluk ve TFF 1. Lig’e çıkış.

Şimdi takım TFF 1. Lig’de ve 10. Sırada; iyi bir yerde moral ve motivasyon yüksek. Yönetim Kurulu Başkanı Onur Göçmez ve ekibinin yerinde ve doğru hamleleri ile hedeflerine doğru emin adımlarla gidiyor. Ama biliyorum ki finansal sorunlar bütün sıcaklığı ile yönetim üzerinde tedirginlik ve baskı yaratmaya devam ediyor. Başkan Onur Göçmez ve arkadaşlarının kişisel mali desteğinin bir noktaya kadar olacağının, asıl çözümün Bandırmaspor’a kalıcı, istikrarlı ve köklü gelir getirecek kaynakların yaratılması ile olacağının bilinmesi gerekir. 1. Lig’e çıktığımızda 4-5 yıl tesisleşme ve kurumsal, köklü gelir kaynakları yaratma hedefi konularak yola devam edilmesi gerekir. Bu hazırlık dönemi sonrasında şampiyonluk ve Süper Lig gerçekçi ve doğru bir hedef olacaktır. Tabi bu arada Süper Lig için tesis ve finansal kaynak yaratılması için kentin bütün dinamikleri, iş dünyası ve odaları, Belediye Başkanlığı Kulüp yönetimi ile iş birliği içinde bir stratejik plan ortaya konmalıdır. Bandırmaspor’un bugün yakaladığı sportif başarı ve motivasyon kalıcı hale ancak böyle getirilebilir. Tabi ki altyapıdan genç yeteneklerimizin, Bandırmalı çocuklarımızın yetiştirilmesi, onların desteklenmesi de temel bir anlayış olarak benimsenmelidir.

Hazırlık kazanmaktır. Bandırmaspor, bu kentin en önemli markasıdır. Bu topraklarda para kazanan, bu kentin körfezinden, suyundan, toprağından para kazanan herkesin bu kente borcu vardır. Bu markanın kentin ortak aidiyet duygularının yaşatılmasında katkısı en üst düzeydedir. O zaman büyük emek ve mücadele ile gelinen noktada kalıcı olabilmek için yapılması gerekenler bellidir; takımı kalıcı tesis ve finansal gelire kavuşturmak. Bandırma halkı üç yıl sonra Süper Lig’de, süper atmosferde maç izlemeye hazır olmalıdır. Bu hayal mi kesinlikle hayır. Kazanmak hazırlıktır, hazırlık kazanmaktır. Unutulmasın ki bu kent özgürlük ve bağımsızlık bayrağının Ayyıldız Tepe’de ebediyen göndere çekildiği kenttir. 17.01.2021

Av. Namık Havutça -.24,25,26 Dönem CHP Balıkesir Milletvekili

17-01-2021