3 Altın Puan

3 ALTIN PUAN

Erdem ÖZCAN

Yıllar sonra iki takım bir kez daha Bandırma’da çok güzel bir havada ve çok güzel bir sahada karşı karşıya geldi. “Çok güzel bir saha” da deyince Bandırmaspor’un ilk oynadığı eski 17 Eylül Stadyumu’nun önce çamurlu sonra kömür tozlu sahası geldi gözümün önüne. Son 30 yılın oyuncuları gerçekten çok şanslıydılar…

Puan sıralamasında 5. sırada olan Bandırmaspor 7. sırada olan güçlü rakibi Kocaelispor karşısında alacağı 3 puan borda beyazlı ekibi birkaç sıra ileriye taşıyabilirdi. Nitekim Bandırmaspor rakibi karşısında topla daha fazla oynayan, tatlı sert ve etkili savunma, yerinde müdahaleler ve başarılı bir oyun sonunda çok değerli 3 altın puanın sahibi oldu. Kocaelispor ise; böylesine disiplinli bir takım karşısında fazla yapacağı bir şey yoktu.

Kendinden emin oyuna başlayan Bandırmaspor 15. dakika Levent çok önemli pozisyonu harcamasa Bandırmaspor 15. dakikada 1-0 öne geçecekti.

Top daha çok Kocaeli sahasında oynanırken Doğan Can müthiş vurdu ama Kocaeli kalecisi de çok iyi idi…

Devre bitimine 15 dakika kala her iki ekip de gol olabilecek pozisyonlara girdikleri sırada Doğan Can inanılmaz bir fırsat kaçırdı. Levent’in asistini boş kale yerine yandan dışarı atınca saç baş yoldurdu. Ama hemen 1 dakika sonra Mehmet Özcan biraz önce Doğan Can’ın yapamadığını yaptı . Sağ kanattan çok hızlı gelişen Bandırmaspor hücumunda Keny’in asistiyle önünde bulduğu topa çok düzgün vuran Mehmet Özcan takımını 1-0 öne geçiren golü attı. Bu gol bordo-beyazlı ekibin özellikle kanatlardan getirdikleri topu gol ile değerlendirmelerinin ne kadar isabetli olacağını gösteriyordu. Daha önceki yazılarımda da belirtmiştim, kanatların kullanılması halinde Bandırmaspor'un hızlı oyuncuları sayesinde daha başarılı olabiliyordu. Oyuncular arasında yardımlaşma isabetliydi.

İkinci yarı başlarında Kocaelispor’un kısa süren üstünlüğü altında geçerken Bandırmaspor kalesi bir ofsayt gerekçesiyle iptal edilen gol ki, gerçekten yan hakem çok dikkatliydi, birkaç tehlikeli pozisyon atlattı. Ama Bandırmaspor savunması maç boyunca çok dikkatliydi. Nitekim daha sonra toparlanan Bandırmaspor'un sağdan ve soldan getirdiği toplar çok tehlikeli oluyordu.

Landel her zamanki gibi hem savunmada hem hücumda etkili oyunu çok faydalı oluyordu. Doğan Can ise sık sık tehlikeli pozisyonlara girmesine rağmen hep boş geçti. Biraz daha dikkatli olsa … Dakikalar ilerledikçe topla daha fazla oynayan Bandırmaspor oluyordu ama konuk ekibin az da olsa hücumları tehlikeli olmuyor değildi.

Bandırmaspor karşılaşmanın sonuna kadar bazı dakikalar hariç, kendinden emin, hemen hemen hiç falso yapmadan haftayı çok değerli 3 altın puanla kapatarak taraftarlarına güzel bir galibiyet hediye etmiş oldular.

21-11-2021/Erdem ÖZCAN