Zekai Kafaoğlu "Yüksek su faturalarını Bandırma Belediyesi Belirlemişti. İndirdik"

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ; Bandırma'da düzenlenen Cumhur İttifakı meclis üyeleri tanıtım yemeğinde konuştu. Kafaoğlu konuşmasında Bandırmalıların yoğun şikayet konusu olan su faturalarıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaparken su fiyatlarının en kısa sürede merkez ilçe seviyesinde uygulamaya bekletilmeden  geçileceği müjdesini verdi ve uygulamada olan  yüksek faturaların sorumlusunun Büyükşehir ve Baski  değil Bandırma Belediye Başkanı ve meclis üyeleri olduğu suçlamasında bulundu.

Zekai Kafaoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi.

"Bandırma'da Cumhur İttifakının özüne uygun olarak gönüllerimizi birleştirdik. Bu ittifak pazara kadar değil mezara kadar bir ittifak. Bu heyecanın önünde kimse duramaz. Allahın izniyle Bandırma'da vakit tamam artık Bandırma da değişim zamanı geldi. MHP de buna hazır görüyoruz. İnşallah Bandırma da Alp Bostancı Büyükşehir de de Yücel Yılmaz kardeşimi Belediye Başkanlıkları koltuıklarına oturtacağız. Çalışacağız hem Büyükşehir hem de İlçe Bandırma'ya çok geldik bundan sonra da Yücel kardeşimiz gelecek  bayrağı daha da yükseltecek. Hem Büyükşehir hem ilçemiz için oy isteyeceksiniz. Bandırma  merkezden sonra en önemli ilçemiz her geçen gün değeri yükselecek, siyaset olsun diye söylemiyorum. Burası sanayide endrüstride limanı olan bir şehrimiz Bandırma Marmara'nın parlayan yıldızı olacak. Burası bir cazibe merkezi. Ben hizmeti Edip Bey'den devraldım  sıra bize geldi  15 aydan beri  hizmet etmeye devam ediyorum bizden sonra da sayın Yücel kardeşim üstüne koyacaktır. 
Bandırma da maalesef çok spekülasyonlar oluyor  su faturalarının gerçeğini benim ağzından dinleyin. 
Büyükşehir'i devraldığımız zaman ,su faturalarını belediyeler kendi meclislerinde  belirliyor idi, 52 adet Belde ve ilçe belediyesi su fiyat faturalarını kendi meclisinde belirledi ve bize gönderdi. Karışık uygulama Günümüze kadar geldi. Evet Fiyatlar arası fark vardır. Ancak uygulanan bu yüksek fiyat tarifesini o günkü CHP Belediye Başkanı ve meclis üyeleri  kendi belirledi bize gönderdi.Biz geldiğimiz zaman bu kadar fiyat farkı olmaz dedik ve çalışmalara başladık.Fiyatı yüksek ödeyen CHPli belediyeler ve toplamda 6 ilçe su fiyatını yüksekten ödüyordu çözüm üretemezmiyiz dedik bunun üzerine çalışın dedik   çalıştık arkadaşlarımızla , komisyondan Balıkesir merkezin su fiyatına indirebilirz  dediler ve komisyonumuz karar aldı su fiyatlarını ayın 26 sında  hiç bekletmeden Baski genel kurulu toplanarak Bandırma ile beraber 6 ilçemizin  su fiyatını merkezin fiyatına indiriyoruz, hayırlı olsun. 
Bunun yanında su faturalarında katı atık yani çöp toplama bedeli var. Bunu da bütün ilçeler kendi meclislerinde belirliyor Büyükşehir'e gönderiyor.
Örneğin 6,Eylül ve Karesi Belediye meclisinde de katı atık bedeli 6,56 tl belirlendi onaylandı. Peki Bandırma'da kaç lira! CHP 'Lİ Bandırma Belediye Başkanı ve Meclis Üyelerinin belirlediği fiyat   11,62  TL
Ayvalıkta 12. tl
Erdek'te 9,90
Bunu da Alp Başkanım kazanıp kaldırınca Bandırmalılar  yüksek su faturalarından kurtulmuş olacak. Bandırmalıları seviyoruz.Yerel seçimde inşallah ortak listeyle güçlerimizi birleştirdik ilk seçimde olduğu gibi kazanacağız  " 

BANDIRMA GERÇEK - 23-02-2019 EDİT MEHMET LEVENTOĞLU