Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Sokaklar Yine Bizim Olacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün yaptığı açıklamada  özgürlüğün ne zaman geleceği bize bağlı  dedi.

Fahrettin Koca İletişim Başkanlığının paylaştığı açıklamasında "Bu  bayram,  evde  ailelerimizle  birlikte  ve  birbirimize  her  zamankinden  yakınız. Büyüklerimiz ve sevdiklerimizle bir araya gelmeyi ise biraz erteledik. En içten dileğimiz şimdi yaşayamadığımız güzellikleri çok yakında yaşamak. Bayramımız mübarek olsun."

"Yine sahillerde yürüyeceğiz. Sokaklar yine bizim olacak. Komşularımızla buluşacağız. Yine   büyüklerimizle   bayramlaşacağız.   Çocuklar   parklarına   kavuşacaklar. Arkadaşlarımızla bir kafede buluşacağız. Sevdiklerimiz için yine yollara düşeceğiz. Her günümüz yine sevinçle dolacak. Önümüzde bir bayram daha var. Ne zaman geleceği bize bağlı.

Türkiye'de 24 Mayıs İtibariyle “İyileşen toplam hasta sayısı 120 bine yaklaştı. Yeni vaka sayısında değişkenlik öngörülen düzeyde. Yoğun bakım desteğine ihtiyaç giderek azalıyor. Riskin daha da düşmesi, güçlü tedbirle mümkün. Güçlü tedbir, sosyal hayatta hep birlikte alınacak tedbirdir.”"dedi.24Mayıs2020saat 19.00itibariyle,Türkiye’de koronavirüs  nedeniyle  son  24  saatte 1.141pozitif vaka tespit edildi, toplam vaka sayısı 156 bin 827’yeulaştı. Bugün yapılan test sayısı24 bin 589olarak gerçekleşirken, toplam test sayısı 1  milyon 832 bin 262’yeulaştı. Bugün vefat eden  vatandaşlarımızın  sayısı32olurken,  toplam  vefat  sayısı 4  bin  340oldu.  İyileşen vatandaşlarımızın sayısı son 24 saatte1.092olurken, toplam iyileşen sayısı 118 bin 694’eulaştı

25-05-2020/BANDIRMA GERÇEK/CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM BAŞKANLIĞI