Onur Göçmez "Örnek Gösterilen Bir Kulüp Haline Geldik"

Royal Hastanesi Bandırmaspor Kulüp Başkanı ve yönetimi  gerçekleştirdikleri basın toplantısında kulübün mali durumuyla ilgili açıklamalar yaptı.

Gündeme dair  konulara da açıklama getirilen toplantıya Başkan Onur Göçmez'in yanısıra  Asbaşkan Adem Yılmaz, 2. Başkan Gürel Soylu ve Basın Sözcüsü Özer Aydın  katıldı.

Toplantıdan notlar: 

GİZLİ AJANDAMIZ YOK

Onur Göçmez konuşmasında yönetimde görev üstlenen  yöneticiler olarak yeniden organize olduklarını ifade ederken  ben Başkan olarak devam ediyorum vekili  Adem Yılmaz ,Başkan yardımcıları Gürel Soylu,Mehmet Özbay, Özgür Kızıllar ,Mustafa Der, Soner Koçoğlu, Onur Oğuzbey hep beraber topyekün tüm süreçleri beraber yöneteceğiz.dedi. Göçmez; Mayıs ayında gerçekleşecek genel kurula yaklaşık 27 milyon lira borçla gidileceğini İfade etti.
İstanbulspor maçıyla beraber takımın yine yükselişe geçeceğini söyleyen  Göçmez “Önümüzde ki İstanbulspor, Eskşehrspor ve Keçiören maçlarından 9 puan bekliyoruz. Akhisar maçı tam br şans maçıydı. Ancak Samsun’da etkisiz kaldık. Bu futbol bize yakışmadı. İstanbulspor maçında İshak sarı kart, Anıl’da kırmızı kart cezalısı. Traore’de süresz olarak yönetim kurulu kararıyla kadro dışı kaldı. Hiç kmsenn aile ortamını bozmasına izin vermeyz.”

Yönetİm kurulu olarak geçmİşten gelen borçları ödemeye devam ettİklerİnİ belİrterek konuşmasına devam eden Göçmez “Geçmİş dönemden futbolculara at olan 6 Mİlyon lİra borcu yönetm kurulu olarak ödedİk. Bu dönemde futbolcularımıza 10 mlyon lra ödeme
yapmışız. Personel maaşlarına %12 zam yaptık. Personelimize maaşlar artık 2 ay geriden ödenmiyor . 1,7 milyon futbolculara pirim ödemesİ yaptık. Geçmiş dönemlere nazaran alt yapıya %50 oranında daha fazla yatırım sağladık. Alt yapımıza Edincik tesislerimiz kazandırdık. Geçmş dönem alınan kredilerİnde %40’ını ödedİk. 6 Mlyon lira borcu kapatarak Spor camİasında örnek gösterİlen bİr kulüp haline geldİk.”

BANDIRMASPOR PARA KAZANMA DEĞİL HİZMET MAKAMIDIR

Genel Kurulda göreve geldİklerİ zaman kulübün 25 Milyon lra borcu olduğunu hatırlatan  Başkan Onur Göçmez “25 Milyon olan borç bugün itibariyle 27 Milyon liraya yükseldi. Kulübün ve futbol takımımızın geldiği noktaya dikkate alırsak geldiğimiz noktanın çok iyi bir nokta olduğunu görürüz. Yönetim kurulu arkadaşlarım gece gündüz Bandırmaspor için emek harcıyor . Borcun 16 milyon lirası ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım verdi. Bunu normal insanlar yapabilirmi demekki biz deliyiz!. Ama tek sevdamız Bandırmaspor ve Bandırma olduğu için bu yükün altına girdik. Bizden önce de yöneticiler kulübe para verdiler. Bandırmaspor Kulüp Başkanlığı para kazanma değil, hizmet makamıdır. Bu yüzden başta ben olmak üzere görev teslim ettiğimz zaman alacağımızın bir kısmını Bandırmaspor’a bağış olarak bırakacağız. Bu kişilere göre değişecek. Oluşturduğumuz ale ortamı bozulmaz se 5 yıl içinde süper ligde oynarız. Eğer bu aile ortamı bozulursa 3 yıl içinde amatör lige ger döneriz.” dedi. Göçmez Hedeflerinin açık ara TTF 1.Liginde kalmak olduğunu  İstanbulspor, Eskişehirspor ve Keçiörengücü müsabakalarından alacaklarını 9 puanın kendilerini üst sıralara taşıyacağını dile getirirken sorulan futbolcuların hazır olmadıklarına yönelik bir soruya da yanıt olarak ara transferlerde gelen futbolcuların 6 -7 hafta vermeleri bile bize yeter dedi.Göçmez ; Şubat ve Mart aylarında muhtemelen benzinlikten gelmesi beklenen gelirin çok önemli olduğunu aksi taktirde lig sonunda zor duruma düşeceğini söylerken iğer bir sorya karşılık Bandırma'nın kendilerini yalnız bıraktıklarına dair sözlerin yanlış yorumlandığını Bandırmalıların değil  ama maddi anlamda verilen sözlerin masada kalmasından dolayı finansal anlamda yalnız kaldıklarını belirtti. Bir çok farklı paydaştan insanlar gelmiş burada Bandırmaspor için mücadele ediyor. Mayıs ayında isteriz ki 5 tane aday çıksın. Bandırmaspor ilçe takımı olarak TFF 1 Ligde ve marka artık. Bandırmaspor'u Onur Göçmez'e odaklarsanız bir yere varamaz. 

https://www.facebook.com/bandirmaspor10.5/videos/769007040691568

10-01-2021/TANER ERSÖZ- SPOR SERVİSİ