Kedicikler, Bandırma Cezaevinde

ADNAN'IN KEDİCİKLERİ BANDIRMA CEZAEVİNDE
Yıllardır magazin ve görsel medyada kendisinden söz ettiren Adnan Oktar ve grubuna yönelik yürütülen soruşturma kapsamında tutuklamalar gerçekleştirildi. ABD askerlerinin Türkiye de konuşlanması ve üslerle ilgili kararın alınması arifesinde başlatılması nedeniyle lginç bir zamanlama olarak değerlendirilen  operasyon  şüphelilerin,birbiriyle iletişimlerini engellemek için farklı illerdeki cezaevlerine nakillerinin yapıldığı öğrenildi.
Ayrıca şüphelilerin herhangi bir madde kullanıp kullanmadıklarının tespiti için kan örneklerinin alındığı ve Adli Tıp Kurumun'ndan rapor beklendiği kaydedildi.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nun tutuklanan şüphelilerin aralarındaki iletişimi engellemek için önlem alındığı öğrenildi.
Bu önlemler kapsamında Adnan Oktar'ın kadın müridlerinden 20'sinin Bandırma Cezaevine konulduğu bilgisi alındı. Kamuoyunda "Adnan Hoca" olarak tanınan Adnan Oktar'ın A9 TV kanalında yayınlanan bir programda, "Terör örgütü DEAŞ'ın Türkiye'deki eylemlerinin, terör örgütü PKK tarafından yapıldığı ve DEAŞ'ın üzerine yıkılmak istendiği, örgüt üyelerinin öldürülmesinin haram olduğugibi DEAŞ’ı masum göstermeye yönelik yayını nedeniyle, 6112 sayılı Kanun'un 8. maddesindeki "… Terör örgütlerini güçlü veya haklı gösteremez, …" hükmünü ihlalden A9 TV kanalına müeyyide uygulanması kararlaştırıldı.

HABER SERVİSİ