Kara Cumartesi

KARA CUMARTESİ

Erdem ÖZCAN

Maç başlar başlamaz tam 4 dakika kendi sahasından çıkamayan Bandırmaspor’un bu 4 dakika içinde hep Denizlispor baskısı altında kaldığını görünce de “hayırdır inşallah!” demeden edemedim.

İlk devrenin sonuna kadar tıpkı geçen hafta 3-1 mağlup olduğu Göztepe maçında oynadığı yavan ve isteksiz oyuna da bakacak olursak Bandırmaspor’un Denizlispor’u küçümsediği ve hiç ciddiye almadığı belli oluyordu. Ancak çok dikkatli ve başarılı savunması olan Denizli nasıl olmuş da yediği 39 gol ile ligin en dibine demir atmış!!! Bu kaliteli savunmayı başka takımlar rahat rahat geçmiş de Bandırmaspor neden geçememiş? Kalecimiz Gelios da başarılı kurtarışları olmasaydı kaç olurdu? Denizlspor ligin dibinde 21 maçta 4 galibiyeti 4 beraberliği 13 mağlubiyeti var, yediği gol 39 ve sadece 13 puanı var…”Ummadığın taş baş yararmış!..” Gelen vurmuş giden vurmuş ve nitekim işte bu takımdan Bandırmaspor tam 4 gol yedi Şimdi ise 34 puanla sözde zirveyi zorlayan Bandırmaspor’a gelen vuruyor, giden vuruyor!..

Bandırmaspor tarihinde böylesine garip ve utanç verici bir mağlubiyet var mıdır hatırlamıyorum…Mağlup olunmaz diye bir şey yok ama, yenildiğin takıma, hem de 4 gol yediğin takımın durumuna bak ve karar ver!

Takım bütün olarak çok kötüydü ama Fatih hepsinden kötüydü. Az ve cılız atakları Denizli savunması rahatlıkla keserek ani, hırslı ve istekli hücumlarla Bandırmaspor’a gol yağdırdı ve haftanın büyük sürprizini yaptılar. Maçtan sonra istifa eden Mesut Bakkal ilk yarıda dökülen 3 oyuncuyu değiştirmek için 58’inci dakikayı neden bekledi. Dikkat edilirse 58’inci dakikada oyuna alınan 3 oyuncudan bir olan yeni transfer Sponjic golümüzü atan oyuncu oldu.

Bandırmaspor üst üste 2 mağlubiyet aldı ve teknik direktör Mesut Bakkal’ın görevine son verildi. Ancak Bakkal, Bandırmaspor’a 13 Kasım’da geldi ve Göztepe maçına kadar bir beraberlik 5 galibiyeti var.

Bu işte bir gariplik var ama…