Hırsızlık Olayına Karışan 4 Şahıs tutuklandı

İlçe Jandarma Komutanlığı devriyeleri ve sivil ekipleri tarafından "Hırsızlık" olaylarını önlemek amacıyla icra edilen önleyici kolluk faaliyetleri sırasında;
Ayvalık ilçesi Altınova otogarı karşısında bulunan R.K. isimli şahsın işyerinde ve 35 … …. plakalı araçta gölgelik demirlerinin olduğu görülerek durumdan şüphelenilmiş; araç şoförü M.K. ile görüşüldüğünde malzemeleri Ayvalık ilçesi Küçükköy mahallesinde ikamet eden M.Ç.K., B.Y., A.D. ve A.T.Y. isimli şahıslardan satın aldığını beyan etmiştir.
R.K. isimli şahsa ait işyeri ve 35 … …. plakalı araçta, 22 adet 2,5 metre uzunluğunda taşıma direği ve 25 adet gölgelik demir olduğu görülmüş ve belirtilen demirler hakkında yapılan araştırma sonucunda, demirlerin Ayvalık ilçesi Küçükköy mahallesinde bulunan ……. Kampından çalındığı tespit edilmiştir.
Cumhuriyet Savcısının talimatıyla ele geçirilen suç eşyaları ……. Kampı yetkililerine teslim edilmiş, M.Ç.K., B.Y., A.D. ve A.T.Y. isimli şüpheliler ise gözaltına alınmışlardır.
Adli makamların talimatıyla M.K. isimli 35 … …. plakalı araç sürücüsü hakkında "Hırsızlık Malı Satın Alma" suçundan adli işlem yapılmıştır.
Bu olayla ilgili olarak Adli makamlara sevk edilen M.Ç.K., B.Y., A.D. ve A.T.Y. isimli şüpheliler tutuklanarak Burhaniye Kapalı Cezaevine teslim edilmişlerdir.

BANDIRMA GERÇEK- BALIKESİR VALİLİĞİ 04.03.2019