Havutça Gönen ve Edincik ölüm kavşakları için önerge verdi

Havutça, Gönen ve Edincek kavşakları için çözüm arıyor.

CHP Balıkesir Milletvekili Namık HAVUTÇA,  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun BİLGİN’nin cevaplaması için Meclis Başkanlığına verdiği soru önergesinde, Bandırma Çanakkale arasında bulunan Edincik ve Gönen kavşaklarında yaşanan onlarca kazanın bilançosunun ağır olduğunu buna rağmen yetkililerin gerekli önlemleri almadığını belirtti.
Havutça, Ulaştırma Bakanının cevaplaması için verdiği soru önergesinde yetkililerinin ihmalleri sonucu gerçekleşen kazalarla ilgili herhangi bir soruşturmanın açılıp açılmadığını sordu. Bandırma Çanakkale yolunun 8. kilometresindeki Edincik Kavşağında yönlendirme ve trafik ışıklarının olmayışı sebebiyle birçok trafik kazası yaşandığını vurgulayan Havutça bu iki kavşakla ilgili gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer hakkında Bakanlığın inceleme yapıp yapmadığını sordu.
Havutça, Çanakkale yolunun 20. kilometresindeki Gönen kavşağında 3-4 yıldır süren üst geçit çalışmalarının durma noktasına geldiğini, birçok ölümlü kazanın yaşandığı bu kavşakta çalışmaların ne zaman tamamlanacağını da sordu.
Kara Yollarının yetkileriyle de görüşen Balıkesir Milletvekili Havutça bu konun takipçisi olduğunu, gerekli önlemler alınıncaya kadar bu işin peşini bırakmayacağını vurguladı.