Gürkan Ilgın BTO Turuncu Liste adaylarını tanıttı

Bandırma Ticaret Odası Turuncu Grup Başkan adayı Gürkan Ilgın,Bandırma Eken Prestij otel’de MECLİS VE MESLEK KOMİTELERİ aday tanıtımını gerçekleştirdi.

9 Nisan'da yapılacak seçimde  BTO  Başkan adaylığını açıklayan  Gürkan Ilgın  meclis ve 18 adet  meslek komiteleri seçimlerinde yüzde seksen genç bir ekip oluşturduklarını ifade ederken  iddialıyız  18 de 18 yapacağız dedi. Ilgın ;9 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan genel kurul öncesinde adaylardan mücadelelerini centilmenlik kuralları içerisinde götürmeli Seçimlere bir sivil toplum örgütüne yakışan birlik ve beraberlik içerisinde gidilmelidir” dedi.

‘’İddiamız onsekizde onsekiz  biz bu seçimi kazanacağız’’

Basın mensuplarına adayları tanıtan Gürkan Ilgın  konuşmasında " Bandırma'nın il olma mihmandarı Bandırma Ticaret Odası olmalıdır dedik Siyasetçiler önde bizde gereken çalışmaları yapacağız.Siyasetçilerin götürmeleri gereken materyalleri biz toplayacağız. Başarırmıyız bilemem ama çalışma bu ekibin ruhunda var. Vaat konusunda istikrarlıyız. Boş vaatler vermiyoruz. Bandırma'nın gözbebeği  çarşısının canlandıracak faaliyetlerin geliştirilmesi için ve kongre turizminin hayata geçirilmesi için mutlaka çalışmamız gerekiyor. 4 yıl önce verilen vaatler yapıldı mı yapılmadı mı? En çok şikayet aldığımız konulardan 2 bin 300 arasında seçmen var. Bandırma Ticaret Odası arasında üyeleri arasında ilişki sıfır. 4 sene en çok vaat edilen konulardan biri üyeye yakın bir ticaret odası sözü verilmişti. Seçildiğimiz zaman Bandırma Ticaret Odası üyesi Odanın sahibi olduğunu öğrenecek. Ülke genelinde olduğu gibi Bandırma’da da ara elemanlar konusunda işletmelerde sıkıntı yaşandığını dile getiren ılgın “Bunun için Üniversite ve Oda arasında ciddi bir iş birliğine ihtiyaç vardır. Bu konuda üniversitenin akademisyen ekibinden ciddi anlamda destek alınması gerekiyor. Bunun yapılmaması halinde 10 yıl sonra mevcut mesleklerden yüzde 65’i yok olacak. Yeni meslek grupları ortaya çıkacak, buna hazırlı olmamız gereklidir.dedi.

Bandırma Ticaret Odası yönetiminin genç girişimci ofisini kapatmasını eleştiren Ilgın “ Biz geçmiş 5 senelik icraatı görünce heyecanlanamadık. Ortada bir başarı yok. Toplanan gelirlerle kolayca yapılabilir. Ticaret Odasının kasasında ki para Ticaret Odası üyeleri için kullanılmalıdır. Osman Kocaman döneminde TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu tarafından açılan genç girişimci ofisinde yeni girişimci arkadaşlarımıza imkanlar tanınıyordu. Burası SGK'ya  verilirken genç girişimci katı kapatıldı. Ülkenin genç girişimcilere ihtiyacı var. Tasarruf ettik derken ticareti sekteye uğrattık. Seçilmemiz halinde genç girişimci katını hayata geçireceğiz”diye konuştu.

Üniversite Ticaret Odası çalışmalarını geliştireceklerini ,Bandırma'nın sanayi şehri vizyonuna uygun çevreye uyugun tesislerin gelmesi için çalışacaklarını ,Bandırma da bir fuar alanı oluşturulması için girişimde bulunacaklarını ifade eden Ilgın daha önceki açıklamalrında belirttiği Manyas kelle peynirini bölege için çok önemli olduğunu tekrar ifade ederken  Manyas kelle peynirini tescil ettirmek için çalışmalarda bulunucağız dedi.

Gürkan Ilgın'ın meslek komiteleri listesinde yer alan isimler:

1- Recep Ökmen- Volkan Yana

2- Gökhan Gündüz - Hüsnü Anbarcı

3- İsmail Akgün- Adnan Tuksal- Halil Yırtımcı

4- Gürkan Ilgın -Mücahit İnce- Fatih Çömez 

5- Özden Sever- Bora Eriş

6- Soner Koçoğlu- Bülent Eksen

7-İhsan Turgut -Kürşat Topçu

8- İsmail Çoban Canset Sevim

9- Gülsemin Yılmaz - Recep Sayar

10- Murat Gökay - Hakan Akman

11- Tümay Ozbeyli - Varol Memişler

12- Erol Rüzgar- Aydın Akbal

13- Erdinç Mardin - Ertan Güngör

14- Hüseyin Kargı- Yaşar Panç

15- Fikret Tunçay- Aytek Atik

16- Bülent Kocabıyık- Burak Erşen

17- Hasan Bulgur- Çağrı Aldemir- Eray Ünal

18- Gökhan Yankol - Yavuz Ayaz

 

 

BG-HABER :HAYRETTİN İLDAM