Gazeteciden Gazeteciye Tokat

GAZETECİDEN GAZETECİYE TOKAT

Dünkü gazeteciye tokat olayından sonra Habertürk Ankara Temsilci’ğinden kovulan 61 yaşındaki Muharrem Sarıkaya’nın İHA Muhabiri Ahmet Demir’e yayın sırasında attığı tokatla ilgi Bandırma Gazeteciler Cemiyeti “ÖZÜR DEĞİL, İSTİFA İSTİYORUZ!” başlığı atında basın açıklaması yayınladı.

Açıklama ŞÖYLE: “İhlas Haber Ajansı(İHA) Muhabiri Ahmet Demir’e yayın sırasında tokat atan Habertürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya ve hiçbir şey olmamış gibi röportaja devam devam eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i tüm Türkiye ibretle izledi.

Sarıkaya’nın tokat attıktan sonraki tavırları ve Başkan Şahin’in tepkisizliği ise utanç abidesi olarak hafızalara kazındı. Doğudan batıya, kuzeyden güneye Türkiye’nin en ücra köşesinde bile fotoğraf ve haberleriyle halkı gerçeklerle buluşturmak için çalışan basın emekçilerinden oluşan büyük bir aileyiz.

Arkadaşımıza atılan tokat hepimize atılmıştır.

Mevki ve makamın gücüne aldanıp, emekçi ve emeğin değerini unutanlara bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

Hiç kimse titrine, ismine, pozisyonuna güvenerek basın emekçilerine el kaldırmaya kalkmasın, emek ağırdır altında kalırsınız.

Meslektaşımız Ahmet Demir’in sonuna kadar yanındayız.

Çirkin saldırıyı gerçekleştiren Habertürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya ve tepkisiz kalıp röportaja devam eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i çirkin davranışları nedeniyle kınıyoruz.

Özür değil, istifa istiyoruz… BANDIRMA GAZETECİLER CEMİYETİ”

20-12-2021/Erdem ÖZCAN