Değerli Beraberlik

BERABERLİK

Erdem ÖZCAN

Geçen hafta sahasında Y.Malatyaspor’a 2-0 mağlup olan Bandırmaspor’un Bodrumspor karşısında alacağı netice merakla bekleyen taraftarların korktukları başlarına gelmedi. Nedenine gelince 8 maçta 20 golü bulunan Bodrumspor 8 maçta 9 golü bulunan Bandırmaspor’a fark yapabilir endişesiydi. Taraftarlar bu 2-0’lık acı mağlubiyeti birtürlü unutamıyorlardı. Çok kötü bir günündeydiler. Onun için bugün hem de deplasmanda alınan 1-1’lik beraberlik, galibiyet kadar keyif verdi diyebilirim. Geçen hafta evinde mağlup olan Bandırmaspor çok kötü bir futbol ortaya koydukları maçta defans tel tel dökülmüş forvet de sadece gezinmişti. Gezinmeyen sadece bitime 15 dakika kala giren Dembele idi. İşte o Dembele Bodrumspor’a golü atan oyuncuydu. Mehmet’in pasını çok iyi değerlendirdi.

Bandırmaspor geçen haftaki durgunluğu üstünden atmış oyuna hızlı başlamıştı. Ancak az da olsa hiç gereği olmayan pozisyonlarda geri pas yapılması hücum gücünü zayıflatıyordu. Bodrumspor ise çok mecbur kalmadan kalecisine geri pas vermiyor, Bandırmaspor defansının arkasına atılan uzun toplarla tehlikeli oluyordu. Bandırmaspor savunmaya önem verdiği için Bodrumspor’u hep kendi sahasında karşıladı. Her iki takım da buldukları gollük pozisyonları kaleciler sayesinde sayıya çeviremediler. Maç zaman zaman durgun, zaman zaman yüksek tempoda geçti.

Bandırmaspor gol ümidi Kerim Avcı yine sarı kart gördü. Her maçta sarı kart görmesi iyi olmadığı gibi form düşüklüğü yaşıyor. Gollük şutlarını 3 maçtır göremiyoruz.

Bodrumspor da ise golü atan Samet takımın en iyisiydi. Özellikle sol açıktan yaptığı ortalar tehlikeli oluyordu.

Atılan gol, alınan beraberlik ve alınan bir puan önümüzdeki cumartesi Bandırma’da oynanacak Çaykur Rizespor maçı için büyük moral kazandırdı diyebilirim.

23-10-2022/ERDEM ÖZCAN