Başkan Mirza 'İki Yıl Sonra Ancak Çözüm Ürettiler'

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) Bandırma Şube Müdürü İbrahim Alkış bir kaç gün önce Bandırma Basınına bir demeç vererek  31 Ocak 2016 tarihli haberde  Şube Müdürü Alkış Üst yapı tamirlerinin BASKİ tarafından yapılmaya başladığı ve BASKİ’nin kazı sonrası üst yapı tamirleri için ihale yaptığını ve bugün itibariyle üst yapı tamirlerinin de seri bir şekilde yapılmaya başladığını belirtti.

Bandırma içinde iki yıldır çeşitli yerler kazılarak  Baski tarafından kazıldıktan sonra üzeri kapatılmadan bırakılan yollar vatandaş mağdur ediliyor. Geçtiğimiz ay yaptığımız tespitlerde Bandırma içinde 700’den fazla kazılmış sokak olduğu ve bahsi geçen 700 çukurun dışında bir çok çukuru vatandaşımız mağduriyetini önlemek için kapatıyorduk.

 Bu kazıların ücreti Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı AYKOME’ye ödenerek, Bandırma Belediyesine hiçbir ödeme yapılmamıştır.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Dursun Mirza:'Biz en başından beri söyledik. Bandırma içindeki çukurları biz yapalım dedik. Sürekli olarak bu isteğimizi dile getirdik. Bandırmalı vatandaşlarımızın açılan bu çukurlardan rahatsızlıklarını dile getirdik. Maalesef bizim bu önerimiz hiç bir zaman karşılık bulmadı. Büyükşehir ile hizmet paylaşımının nasıl olduğunu bilmeyen vatandaşımız sürekli bizi suçladı. Ayrıca bu sorunun, sorumsuzluğun kaynağı Bandırma Belediyesiymiş gibi bir algı oluşturuldu. Su ve kanalizasyonun Büyükşehir’e devrinden sonra neredeyse iki yıl oldu. İki yıl sonra ihalenin yapıldığını ve Bandırma içinde açılan çukurların kapatılacağı müjdesi veriliyor. İki yıl sonra ancak çözüm ürettiler  'dedi.