Başkan Kurtulan’dan Ticaret Borsası’na Destek

 

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Ticaret Borsası’nın yeni yönetimini ziyaret etti.

Başkan Sadi Kurtulan, Belediye Başkan Yardımcıları Ayhan Dadak, Enver Erdoğan ve belediye meclis üyeleri ile birlikte Nisan ayında yapılan kongrede Ticaret Borsası Başkanlığı görevine seçilen Sadettin Akkoyunlu’ya ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.

Ticaret Borsası’nda gerçekleşen ziyarette Akkoyunlu ve ekibine başarılar dileyen Başkan Sadi Kurtulan, Mustafakemalpaşa’nın tarım, hayvancılık, et ve süt gibi marka olan üretim kaynaklarının daha organize tanıtılması ve pazarlanması için hep birlikte gayret göstereceklerini söyledi.

‘Üretim ruhunu canlı tutmalıyız’

Mustafakemalpaşa’da hayata geçirilen her yatırımı üretime dönük olarak planladıklarını belirten Başkan Kurtulan, yeni hayvan pazarı, kapalı pazaryeri ve kırsala kurulan süt ve ürün toplama tesislerinin buna en iyi örnekler olduğuna dikkat çekti.

Başkan Sadi Kurtulan; “ Günde 250 ton süt üreten, 100 bine yakın hayvan potansiyeli olan ve bunlarla birlikte de Türkiye’nin konserve salça sektörünü ayakta tutan Mustafakemalpaşa’nın daha yapacak çok şeyi var. Bölgemizin üretim değerlerini daha kaliteli ve organize bir şekilde yükseğe taşımanın sorumluluğu içindeyiz. Mustafakemalpaşa’nın üretimlerini markalaştırmak istiyorsak, ekmeğimizi büyütüp, üretim ruhunu canlı tutmak amacını güdüyorsak, birlikte iş üretmeyi benimsemek zorundayız. Bunun içinde başta Ticaret Borsası gibi kurumlarla kolektif çalışma arzusunu duyuyoruz. Mustafakemalpaşa’nın ekonomik hayatına yön veren kurumların başında gelen Ticaret Borsası'nın da bu konuda başarılı olacağına inanıyorum. Ticari hayatı canlandıracak her atılımda Ticaret Borsası'nın yanındayız ” dedi.

‘Hizmetlerimiz artacak’

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ticaret Borsası Başkanı Sadettin Akkoyunlu ise belediye ile yakın işbirliği içerisinde olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Örnek bir kongre süreci yaşadıklarını söyleyen Akkoyunlu; “ Üyelerimizin seçime ilgisi yoğun oldu. Kardeşlik hukukumuzu geliştirdik. İlk iş olarak borsamızın hedeflerini paylaştığımız eğitim çalışmalarıyla görevimize başladık. Yeni dönemde daha aktif bir kurum olarak bölge üreticilerine destek vereceğiz. Yeni yıla kadar 145 olan üye sayımızı 200’e çıkarmayı planlıyoruz. Tarım ve hayvancılık üretimlerinin planlanması, tescili ve pazarlanması için en iyi şekilde hizmet edeceğiz ” dedi.

BANDIRMA GERCEK-HAYRETTİN İLDAM