Bandırmaspor Gereğini Yaptı

BANDIRMASPOR GEREĞİNİ YAPTI

Erdem ÖZCAN

1 Haziren 1963 yılında kurulan Bursaspor başarılarla dolu tarihinde Türkcell Süper Lig Şampiyon’luğunu da kazanmıştı. 1965 yılında da Bandırmaspor kurulduğu yıllarda zaman zaman iki takım arasında dostluk maçları yapılmıştı.

İki takım bugün de dost takımlardı ama bu seferki TFF 1. Lig’de oynanan maç, dostluk maçı değildi. Sahadaki oyuncuların birbirlerine centilmence davranması bir şekilde bunun göstergesiydi ama malum, her takım sahaya galip gelmek için çıkar. Bandırmaspor da, Bursaspor’da sahaya mutlaka galip gelmek için çıkmışlardı. Maçın hemen başında Bandırmaspor’un adeta kaşla göz arasında attığı 2 gol Bursaspor’u yıldırmamış, 2-0 sonrası etkili oyunları sonunda skoru bir anda 2-2’ye getirdikleri zaman bu oyunuzu daha önceki maçlarda neden göstermediniz de ligin son 2-3 maçına bıraktınız sorusunu akla getirdi. Bu arada çok sayıda müsait pozisyonları gole çeviremeyince dramatik son döndü dolaştı Bandırmaspor ile oynadıkları maçta gerçekleşti. Bir zamanlar Bandırmaspor da 2. Ligden 3. Lige düşmüştü. 1 yıl sonra yeniden 2. Lige döndüğünü düşünecek olursak yeşil-beyazlı takım önümüzdeki sezon yeniden geldiği lige dönebilir.

Sahaya alınmayan vefakâr 100 kişiye yakın Bursaspor taraftarları alçak olan stat duvarının arkasından takımlarını desteklediler. Ancak maç sonrası takım aracına ve oyunculara yönelik sert tavırları hoş olmadı.

Maç öncesi tahmin ettiğim gibi Bursaspor mutlaka galip gelmek için hücuma ağırlık verecek, bu sırada savunmada açıklar bulan Bandırmaspor kolay gol pozisyonuna girmesi halinde gol atmada fazla sıkıntı çekmeyecekti. Ancak 2-0’ın getirdiği rahatlıkla geriye yaslanan Bandırmaspor da 1 dakika içinde kalesinde 2 gol görüverdi.

Bu sırada adeta “serseme dönen” ve birden kendine gelen Bandırma spor bazı dakikalar hariç çok başarıydı ve gol atmak için de adeta sabırsızlanıyordu. Telâşe etmeden soğukkanlı oyuna hâkim olunca işler değişti. Başta kaleci Gökhan olmak üzere tüm oyuncular çok başarılıydı. Sahaya galip gelmek için çıkmışlardı ve oyunu kuralına göre oynadılar.4-2 galibiyet sonunda bu hafta 61 puanla 3. sırada yer aldı.

Plal-off’da başarılar…

14-05-2022/ERDEM ÖZCAN