Bandırma'da Sahilde 62 Çuval Çöp Toplandı.

DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜNDE ANLAMLI HAREKET

Çöplerin ve atıkların gelişigüzel alanlarına atılarak büyük bir çevre kirliliği sorununa yol açmasını önlemeye yönelik duyarlılık etkinliği Dünya,Türkiye'de olduğu gibi aynı anda Bandırma'da da gerçekleştirildi. 

 Bandırma Belediyesi, Dünyada milyonlarca kişinin katıldığı sivil temizlik hareketi Let's Do It! (Haydi Yapalım) projesi kapsamında 21 Eylül Dünya Temizlik Gününde Bandırma sahil bandı ve dalgakıranda katı atık toplama hareketine destek verdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Bandırma Belediyesi’nin işbirliğiyle Sivil Yaşam Derneği (SİYAMDER) öncülüğünde; Bandak, Banvit, Tema Vakfı, Bandırma Kent Konseyi ve 17 Eylül Üniversitesi öğrencilerinin katkı sunduğu sahil temizlik çalışması büyük ilgi gördü. Temizlik çalışmalarının ardından sahil boyunda 62 çöp poşeti katı atık toplandı. Bu atıklardan 213 kg cam ve59 kg da plastik atık ayrıştırıldı.  

Dünya genelinde169 ülkenin katılımıyla ve ülkemizde de 81 ilde eş zamanlı yapılan etkinlik, dünyanın en büyük çevre temizlik hareketi olarak adlandırılmakta. 

24-09-2019