Bandırma'da Kazanan İsmail Balaban Oldu.

Bandırma 17 Eylül 3.Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlığı, 2017 yılı Kırkpınar Başpehlivanı olan İsmail Balaban kazandı.
Bandırmaspor antrenman sahasında, 13 boyda toplam 267 güreşçi katılırken, başpehlivanlık güreşlerinde ise 25 pehlivan mücadele etti.
Balıkesir Milletvekilleri Ahmet Akın ve Namık Havutça, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza başta olmak üzere çok kalabalık bir güreş sever topluluğunun izlediği güreşlerin yarı finalinde Antalyalı İsmail Balaban, Bandırmalı Hasan Zeybek’i, Samsunlu Şaban Yılmaz ise Karamürselli Erkan Ertan'ı yenerek finale yükseldiler. Final güreşinde İsmail Balaban, geçen yıl 17 Eylül Yağlı Pehlivan Güreşleri birincisi olan Şaban Yılmaz’ı yenerek başpehlivan oldu.
Bandırma Güreş Ağası olan Orhan Narin, ecen yılki gibi 85 bin liralık bedelle önümüzdeki yıl yapılacak Bandırma 17 Eylül Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin ağalığını yeniden aldı.
Başpehlivan İsmail Balaban, ikinci Şaban Yılmaz ve üçüncülük kürsüsüne çıkan Hasan Zeybek ve Erkan Ertan’ın ödüllerini üst düzey protokol verdi.
Güreş organizasyonu hakkında konuşan Belediye Başkanı Dursun Mirza: “17 Eylül, Bandırma’nın düşman işgalinden kurtuluş günüdür. Bugün Bandırmamızın düğünü ve bayramıdır. Ata sporumuz güreş organizasyonumuzda böyle anlamlı bir günde gerçekleştiriyoruz. Tüm 17 Eylüllerde böyle güzel bir güreş organizasyonu düzenlemekten mutluluk duyuyoruz. Bu organizasyonun üzerine her yıl bir şeyler ekleyerek daha fazla geliştiriyoruz” dedi.

Bandırma Gerçek \Berkan Kozan