Ak Parti İstanbul İl Başkanı Neden İstifa Etti?

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, nin 3 yıldır sürdürdüğü görevinden istifa etmesi  ve yerine  Bayram Şenocak'ın atanması başta doğum yeri Çayeli ve tüm ülke siyasi kamuoyunda yankı getirdi. Büyük Metropol İstanbul'un önümüzdeki seçimlere  daha dinamik bir ekiple girmesi  için görevden alındığı iddia edilen Selim Temurci  bilindiği gibi  Rize Çayeli doğumlu ve ünlü Lale Lokantaları sahiplerinden  yerine atanan  isim Bayram Şenocak ise 1978 Trabzon doğumlu Müsiad Üyesi ve başarılı siyasi kariyeri ve sporculuğuyla  biliniyor. 
2015 yılından bu yana AK Parti İstanbul İl Başkanı olarak görev yürüten Selim Temurci'nin bu görevinden istifa etmesi üzerine kamuoyunda oluşan neden sorusuna  AK Parti İl Başkanlığında konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyerek yanıt verdi.

Buradaki konuşmasında görev süresinde yaptığı bazı çalışmaları anlatan Temurci, "Onurla şerefle geldiğim AK Parti İl Başkanlığı görevinden mutlulukla ayrılıyorum. 3 yılda zorlu bir dönem geçirdik. Makamlar ve mevkiler geçici, davamız kalıcıdır. Biz bu davanın neferiyiz." dedi.

İl Başkanlığı görevine 8 Şubat 2015'te başladığını hatırlatan Selim Temurci, İstanbul'da, 3 yılda "7 Haziran-1 Kasım seçimleri", "15 Temmuz sonrası 16 Nisan referandumu" ve "Cumhurbaşkanı'nın 2. kez partinin başına gelmesi, değişim ve yenilenme süreci" şeklinde değerlendirilebilecek 3 farklı dönemde çok önemli vazifeleri idrak ettiklerini anlattı.

"Biz sırat-ı müstakimin yolcularıyız. Davamız bizim hayatımızdır. Davamız bizim geleceğimizdir.  Rabbime binlerce hamdolsun diyorum. Onurla, şerefle geldiğimiz AK Parti İstanbul İl Başkanlığı görevimden hamdolsun yine büyük bir onurla ayrılmanın bahtiyarlığı içindeyim."

Parti teşkilatından helallik isteyen Temurci, "Bizleri bu göreve layık gören başta davamızın lideri, Genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı arz ediyorum. O artık sadece Türkiye'nin değil, mazlumların lideridir, ümmetin lideridir. Rabbim, ona sağlık, sıhhat versin, başımızdan eksik etmesin. Bir parantez de birlikte çalıştığımız parti büyüklerimize açmak istiyorum. İki genel seçimi birlikte yaşadığımız, İstanbul’da onlarca mitingi beraber yaptığımız, 1 Kasım’da büyük bir zafere imza attığımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Hocamıza, 16 Nisan referandumunda partimizin genel başkanı olan Başbakanımız Binali Yıldırım Bey'e ayrıca şükranlarımı arz ediyorum." dedi.

BANDIRMA GERÇEK - MEHMET LEVENTOĞLU