Tolga - CHP ve Politbüro

TOLGA - CHP VE POLİTBÜRO

Ramazan Narin'in Bandırma ve deprem hakkında yazdığı mükemmeldi. Kendisini arayıp ,kutladım. Polemik yazıları yerine, bu türden yazılara yöneldiğinde, kente ciddi katkılarının olacağını düşünüyorum. Her 3 yazı da bilim insanının kaleminden çıkmış nitelikteydi. Bu arada hakkını yemeyelim ;Sedat Kutbek'in son yazıları da çok iyiydi. Hele CHP 'deki POLİTBÜRO yu öyle güzel anlklatmış ki anlayana !..
Yerel basının bu tür yazılarla güçlenmesi gerekiyor ki; son yıllarda, özellikle İLKHABER'in alandan çekilmesi ile ciddi irtifa yitirdi ..
Basının eleştirel bakışını ve kentin temel sorunlarıyla ilgili analitik görüşlerini yoğunlaştırarak arttırması ve siyasi erke artık sorumluluklarını hatırlatması gerekiyor. En azından ben ; bundan böyle sahaya indiğimi belirtmek isterim .Öncelikle önümüzdeki günlerde inceleyerek detaylandıracağım MALTA DERESİ üstünde verilen imar izinlerinin izini sürmeye ve çürük olduğu yıllar önce kanıtlanan yerlere nasıl mantar gibi binaların çıkarılan sitelerin kimlere rant kapısı açtığını yazacak ve hala devam eden akbaba müteahitlerin siyasi ve ekonomik ilişkilerini bir şekilde çözeceğim. 
Ancak ; şimdilik bir kaç sorum olacak: 
Recep Eraydın, Belediye Başkanı olduğunda ,önemli bir hizmete imza atarak , Bandırma'nın olası bir depreme karşı nasıl bir reaksiyon göstermesini anlamak için, ciddi paralarla İstanbul'dan ciddi bilim adamlarından oluşan bir heyet getirmişti. Bu heyet Bandırma'nın depreme karşı her yanını karış karış inceleyerek dosyalar dolusu rapor hazırladı.Bu rapor; Bandırma'nın tam bir deprem fotoğrafını gösteriyor, olası bir depremden sonra hangi bölgelerin hangi cadde ve sokak hatta evlerin halini anlatıyordu. Eraydın'dan sonra bu deprem dosyası, Belediye Başkanı olan Sedat Pekel tarafından okunup incelendi mi? !..HAYIR !..
Beş yıl sonra Belediye Başkanı olan Dursun Mirza tarafından okunup imcelendi mi ?! HAYIR !..
5 Yıl sonra Belediye Başkanı olan Tolga Tosun tarafından okunup incelendi mi?!..KOCA BİR HAYIR !
Daha...
Ayıptır ayıp . Lüks ciplerle gezmekten, rakı sofralarından vakit bulamadınız... Hala bu tipler Belediye'nin yakasından düşmüş değil. POLİTBÜRO parçalı, ayrı fraksiyonlarla aynı düzlemde varlığını devam ettiriyor.
Uzatmayacağım; olası bir depremde tamamen yok olacak. Geçen akşam bir japon yer bilimcisi, merkez deprem bölgesi olarak açık ve net adıyla BANDIRMA'yı söyledi.. Siz daha deprem sonrası kurtulacak insanların toplanacak barınacak yerleri bile belirleyemediniz. 
Ayıptır be! 20 senedir iktidardasınız . Son olarak Tolga kardeşim Bandırma'yı sen mi yönetiyorsun yoksa Politbüroyla birlikte,  hayatını CHP ve solculara küfür etmekle geçiren Cemal Öztaylan mı?!..Filiz Hanımın yerine İmar işlerinin başına Selamettin beyi senmi atadın yoksa Öztaylan mı?
Kulağıma pis kokular geliyor.
Devam edeceğim...

24-02-2023 / SÜLEYMAN TAKUNYACIOĞLU