Mutlu Aşk Yoktur!

Sana Büyük Bir Sır Vereceğim;

Mutlu Aşk Yoktur!

Hayat bilinmez bir yolculuktur. Gizemli ve yorucu ve dehşetengiz ve aynı zamanda sevinçli, sevdalı, düşlerin ve gülüşlerin çiçek açtığı bir keşif yolculuğudur Acılar denizi olması da belki de bundandır. 

Seversin, ve hatta sevmeye ikna edersin kalbini, kalp ile beyin arasında köprüyü de kurarsın sevdaya dönüşür, ateş olur düşer düşlerine. Düşlerin yüzünden uyuyamazsin, uykun kaçar dağlara, peşine gidemezsin. 

Susarsın, için acır, gözyaşlarını saklarsin, için için ağlarsın, nefesin düğümlenir, kimse farkedemez. Çekip gidemezsin ayakların prangalanmistir, ayakbaglarin çözülmüştür yolda yuruyemezsin sokaklar hep ıssız senin için, duvarlar yok hükmündedir, her adımda toslarsin. 

Bütün sohbetler suskun bülbüle dönüşür, öter ama sesi çıkamaz bülbülün. Lal olursun. Cümlelerin ve hatta bütün harflerinde göz yaşların nemi vardır. 

Yediğin hiç bir şeyin tadı tuzu yoktur, ekşi bir başka ekşidir, acı eski açıligiını veremez olur bulgura, tatlıyı tadamazsin, çayına katamazsin. Yüzyıllık yalnızlık değil bu,  bin yıllık yorgunluk gibi çöker üstüne. Çok ağırdır omuzlar taşımaz, bedenin kamburlasir, gözlerin kaçar senden, ellerin hissetmez birşeyi, başın hep asik gezersin. Kendi kendine yere bakar duslersin, yine susarsın. Kaçmak istersin kaçamazsın, bütün hareketleri dert edersin, her bir şeyden manalar, maniler uretirsin, gerçekte ise kendini tuketirsin, yersin bedenini bir çırpı gibi kalırsın. 

Her cigara çekişinde ciğerlerini dağlarsın, küllerin savrulur etrafa, yalnızlık senin en iyi ilacindir bulamazsın, bulsan da yaşayamazsin gözleri senin ruhundadir, gonderemezsin.  Gitmez. 

Karşılaşırsın, "merhaba" deyisindeki tad değişmiştir, vurgun yersin, sol Cevahir ağlar gözyaşlarına donusemez,  kahve artık yemenden gelmez, yabandan gelir . Yanında suyu ya unutulmuştur yada tuzlu gelir damaklarina.

Bilmezsin , "psikolog gibi yazar, akıl hastası gibi yaşarsın"

Susarsın, susarsın, susarsın... Bir kitap düşer yere,  kapanmaz bu pencere,  bakarsın pencereden ay doğarken mahpusun baktığı gibi.

 

Yani demem o ki; hayat bir "acılar denizi"dir. Keşif yolculuğu çok zordur. Bunca acıdan gayri anlarsın "sevilmeye" ne kadar ihtiyacın olduğunu. 

Noktayı koyamazsın. Ama anlarsın "mutlu aşk yoktur"!

18-08-2021-BURSA