Her Şeyin Bedeli Var.

HER ŞEYİN BEDELİ VAR

Hayatım boyunca, yaptığım hiç bir işin arkasına sığınmadım. Yaptığım hiç bir iş ile de övünç duymadım, Yaptığım işin reklamını hiç yapmadım.
YAPTIĞIM İŞ birileri için faydalı bir iş ise, o işi o kişilerin bilmesi yeterli diye düşündüm hep
Bakıyorumda  insanlar, ipe sapa gelmez bir işi, göklere çıkartıyorlar. Gazetelerde manset oluyorlar.
VALLAHİ ŞAŞIRIYORUM.

*
Bu gün içimi dökeceğim. En önemli iş, bence bir gencin ekmeğini eline almasıdır.

BU KONUYA hep çok önem verdim. Özellikle yöremizde ve ülke genelinde, en az 500 gencimizin bir iş sahibi olmasına vesile oldum. BUNUNLA GURUR DUYARIM
Bandırma'nın köylerine 20 bin tane kitap alınmasına vesile oldum.
Ülke genelinde, ne il, nede ilçe yoktur, bu kadar kitabın temin edilmesinde. kimse duydu mu ?
Benim için sıradan bir olaydı.

*
SSK ambulansları hasta getrip götürürken yollarda kalıyorlardı. 1+1 2 ambulans kazandırdım SSK hastanesine,
Bir tır dolusu tıbbi cihazın hastaneye gelmesini sağladım.
SSK hastanesi perişan haldeyken, o zamanki para ile 740 bin tl gibi oldukça ciddi bir paranın hastanenin onarımı için kullanılmasını sağladım.

DUYDUNUZMU hiç!.
O ZAMAN, Başhekim, Mehmet Şahin SAĞ. Bu işlerin çok daha azını yapsalar, ortalığı ayağa kaldıracak şovmenler cambazlık peşinde koşmaktan, bu işleri hayal bile edemezler.
BECEREMEZLER Kİ!

*
Bu işlerin mayası, samimi olmak, yürekten olmak. Bu cambazlar, öncelikle samimi değiller, Talep edecekleri makamlara güven veremezler, Onların derdi, ilk seçimde koltuk kapmanın yolları nedir? SSK hastanesi için aldığım bu malzeme ve nakdi desteği veren kurumun başında, saygıdeğer dostum KEMAL. KILIÇDAROĞLU vardı.

O'DA SAĞ!.

Ambulansın birini plakasız ve ruhsatsız kaçırarak getrdik Bandırmaya. Baş hekim  MEHMET SAHİN şaşırmıştı bu işe.. Bahsettiğim konuyu yaşama geçirecek bir kişi daha olamaz. Söz konusu şovmenler hayal bile edemez.

**
Bir çok köye, köy konağı yardım parası aldım, Ama kavga ederek, ama sarılıp öpüşerek.Görevde olduğum süre içerisinde, bir tek üye aidat ödememiştir. Partinin bütün giderlerini şahsım olarak kendim karşıladım. En büyük gider çiçekçi gideriydi. Önüne geçen istediği yere çiçek yaptrıyor.  Yaz CHP ye. EN BÜYÜK ÖZELLİĞİM de, kimsenin adamı olmadım. ASLADA OLMAM. Şovmenle kudurdular. Partide ki hakimiyetlerine son verdim. İlçe örgütümü içten yıkmaya çalıştılar, bir kaç kişiliği gelişmemiş arkadaş bizden ayrıldı. ÇOK SEVİNMİŞTİM. Çürük meyve dalında durmaz. Bu şovmenlerin parti ile bağlarını yok ettim. Bir tek allahın kulu, benim dönemim ile ilgili olumsuz tek bir söz söyleyebilir mi ?
DAHA AKLIMA GELMEDİK. cok anılarım var. aklıma geldikçe yazacağım.
TEŞEKKÜRLER 

15-02-2020/ÖMÜR ALTINEL/AVŞA