Bandırma Belediyesi Emekçileri de Sevindirdi

BANDIRMA BELEDİYESİ KHK’LI EMEKÇİLERİ İLE EK PROTOKOL İMZALADI. EN DÜŞÜK MAAŞ 5.750 TL OLDU

Yaşanan ağır ekonomik koşullar ve asgari ücretteki artışın ardından Bandırma Belediyesi KHK’lı çalışanlarının maaşlarında iyileştirme yapılarak ek protokol imzalandı.

Bandırma Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen imza törenine Belediyeyi temsilen; Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Başkan Yardımcısı Ozan Onur, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Amirleri katıldı. Yaklaşık 450 KHK’lı çalışanın bizzat katıldığı törende onları temsilen; Genel-İş Sendikası Şube Başkanı Hüseyin Hilmi Ovalı, Şube Sekreteri Serkan Ünlü, Mali Sekreter Osman Uğur Mamuk da hazır bulundu.

Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun imza öncesi yaptığı konuşmada: “Özellikle pandemi döneminde vatandaşlarımızın imdadına canla başla birlikte koştuğumuz ve sonrasında da Belediyemizin rutin hizmetleri ve projelerimizde amaç birliği yaptığımız siz emekçi dostlarıma teşekkür ediyorum. Hayat şartlarının giderek ağırlaştığı şu dönemde aldığınız ücretlerin yeterli olamayacağını elbette biliyoruz. Belediyemizin bütçesini de göz önüne alarak ücretleriniz de iyileştirme yapmak zorundayız. Kadrolu emekçilerimiz ve siz KHK’lı emekçilerimizin ücretleri arasında açılan makasın kapatılmasından yanayım. Bugün açıklanan rakamlar sadece geçici iyileştirme amaçlıdır. 1 Ocak 2022 itibariyle brüt en düşük yevmiyeyi 176 Liradan brüt 200 Liraya, yakacak yardımını brüt 100 Liradan 140 Liraya, yemek parasını brüt 20 Liradan 40 Liraya yükseltiyoruz. KHK’lı bir çalışanımızın en düşük maaşı böylelikle 5.750 Lira olmuştur. Emeklerinizin karşılığı ve yeterli olmadığını biliyorum. Temmuzda yapacağımız toplu iş sözleşmesinde çok daha iyi şartlar olacağına inanıyorum. Sendikalarımıza ve siz değerli emekçi dostlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Açıklanan ek zam sonrasında konuşan Genel-İş Sendikası Şube Başkanı Hüseyin Hilmi Ovalı, Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’a teşekkür etti.

Haberin Videosunu youtube kanalımızdan indirebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=MsJiLovzfgg

08-02-2022/BND/BLD