911 Arama Kurtarma Derneği Başkanı Mustafa Gürsoy "25 Yıldır Uyarıyoruz"

Bandırma 911 Arama Kurtarma Derneği Başkanı Mustafa Gürsoy Maden kazası nedeniyle kurtarma çalışmalarına katıldıkları  Bartın Amasra dönüşü yetkililere sitem eden açıklamada bulundu.  Gürsoy"  Bartında bir facia yaşandı, Biz de Bandırma için 25 yıldır uyarıyoruz ama  yetkililer olarak hiç bir önlem alınmıyor/almıyorsunuz " dedi.. 

15 Eki 2022 Bartın'da Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğü'ne bağlı maden ocağında patlamada hayatını kaybeden işçiler için 19 Ekim günü  Bandırma Emek Platformunca Cumhuriyet Meydanında  düzenlenen  "Kaza değil Cinayet" başlıklı   basın açıklaması etkinliğinden sonra CHP Bandırma İlçe Başkanı Dr.Selim Panç 'ın  sosyal medya paylaşımında  " Bartın'da ki maden kazasında hayatını kaybeden işçi kardeşlerimizi andık. Bir kez daha haykırıyoruz. Bu bir kader değil, fıtrat değil bu bir cinayettir. Gereken tedbirleri almıyorsunuz. Artık yeter..." açıklamasına  911 Arama Kurtarma Derneği Başkanı Mustafa Gürsoy sitem içerikli bir paylaşımda bulundu. .

"Sayın başkan Bandirma da 1.derece de afet bölgesinde.  25 yıldır uyarıyoruz yetkililer olarak hiç bir önlem alınmıyor / almıyorsunuz ..Olası bir deprem sonrası Bandırma'da hayatını kaybedecek vatandaşlarımızın sorumlusu kim olacak hiç düşündünüz mü?  Alınmayan bu önlemler nedeniyle  hayatını kaybedecek insanlarımız da sizin açıklamanıza göre bir cinayete kurban gitmiş olmayacak mı? Bu sorumluluk şu an sizde biliyorsunuz. Biz de biliyoruz.Bakalım bu konuda ne yapacaksınız merakla bekliyoruz
Biz söylemeye anlatmaya,uyarmaya  bıktık artık.. Bu konu da da bir açıklama yaparsınız artık bekliyoruz.. Alınmayan önlemler sonrası hayatını kaybeden vatandaşlarımız olur ve kurtaramaz isek bizimde bir basın açıklamamız olacaktır. Size bu konuda söz veriyorum..."

20-10-2022/ HABER MERKEZİ