Tolga Tosun Bandırma Belediye Başkan Aday Adaylığını Resmen Açıkladı

Bandırma ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Tolga Tosun Mart 2019 yerel seçimlerde  Bandırma Belediye Başkanlığına Bandırma'dan CHP  aday adayı olduğunu resmen açıkladı.

CHP Bandırma İlçe örgütünde düzenlenen toplantıya yoğun katılım gerçekleşirken "iki dönemdir Bandırma’nın hizmet belediyeciliği ile yönetildiğini, bunu üçüncü döneme taşımak için çalıştıklarını ifade eden CHP Bandırma İlçe Örgüt Başkanı Atilla Atakay 'ın kısa  açılış konuşması ’ardından Tolga Tosun yaptığı konuşmada "Tarihimizin en önemli seçimlerinden birine adım adım yaklaşırken kurulduğu günden bu yana memleketimizin inşasında büyük görevler üstlenmiş Cumhuriyet Halk Partisi üyesi ve halk sevdalısı olarak geçmişten bugüne kadar partimin her kademesinde görev almış bulunmaktan onur duyuyorum. Aynı zamanda Bandırma'da bir çok sivil toplum örgütünde üyeliğim ve aktif çalışmalarım devam etmektedir."Dedi.

2009 da Bandırma Belediye Meclis üyeliğiyle başlayan süreçte aktif olarak CHP İlçe Örgütünde ve Belediye Meclis ve komisyonlarında görev aldığını ve halen sürdürdüğünü belirten Tolga Tosun Bandırma nın sorunlarını iyi biliyorum ve sorunların çözümünde ihtiyacımız olanın Halkın örgütlü olarak karar verme mekanıizmalarında yer alabildiği katılım ve denetime açık örgütlenme biçimiyle halka sunulacak hizmetlerin halkın onayından geçtiği şeffaf bir bir yerel yönetim ihtiyacımız var" açıklamasında bulundu.

 Tolga Tosun, konuşmasında Bandırma’nın sorunlarını iyi bildiğini söyleyerek “Öğrenciler yurt, gençler iş istiyor. Ciddi alt yapı ve konut sorunumuz var. Şehir adeta sıkışmış, nefes almak istiyor. Otopark sorunu had safhada... Çarşıda esnafın işleri durma noktasına kadar gelmiş. Ayrıca sosyal donatılardan yoksun, spor alanları yetersiz bir kentiz. Bandırma’nın, halkın örgütlü olarak karar verme mekanizmalarında yer alabildiği, katılım ve denetime açık örgütlenme biçimine sahip, halka sunulacak hizmetlerin, halkın onayından geçtiği, açıklık ve şeffaflığın ilke edinmiş bir yerel yönetime, halkı bilgilendirme ve bilinçlendirme görevini doğrudan üstlenen, yenilikçi bir yerel yönetim anlayışına ihtiyacı var” 

 “ Güney Marmara’nın incisi Bandırma ve Bandırma’da yaşayan siz aziz hemşerilerime hizmet etmek için önümüzdeki yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisinden Belediye Başkan Aday Adaylığımı açıklamaktan gurur duyuyorum, Ekibimizle, kadınlara, çocuklara, gençlere daha iyi yaşayabilecekleri modern, çağdaş, sosyal bir Bandırma için  Bandırma'mın Belediye Yönetimine adayım "dedi..

İlçe örgütünde yaptığı konuşmadan sonra eşi Seda Tosun ile birlikte Cumhuriyet meydanında toplanan partili üyelerin yanına gelen Tolga Tosun üyelerin hepsinin elini sıkarak katılımları için teşekküre etti.

Tolga Tosun'un aday açıklama toplantısında CHP Balıkesir Eski Milletvekili Mehmet Tüm, Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur, Meclis Üyeleri Aydın Yağar, Gönül Karabulut Özdemir, Fatma Sibel Salı, Ozan Tüm’ün yanı sıra  Eski CHP İlçe Başkanı Ömer Lütfü Kayalar ve Eski Belediye Meclis Üyesi Dr. Selim Panç' ın yer alması dikkat çekti.

BANDIRMA GERÇEK - ÖMÜR ŞEN