Bandırmaspor'da Alt Yapı Atağı .3 Futbolcu İle Profesyonel Sözleşme

BAŞKAN ONUR GÖÇMEZ 'DEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

Bandırmaspor Kulüp Başkanı Onur Göçmez 2020 yılının son basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.  Toplantıda Bandırmaspor alt yapısında bulunan  3 oyuncu ile sözleşme imzalandı ve profesyonel statüsü kazandırıldı.. Alt yapı kadrosunda bulunan Aygün Özişik Yıldız (16) - Berke Görgün 16 ve - Kongo asıllı Bahati Vitar (18) profesyonel sözleşmeye imza atmasıyla toplamda alt yapıdan kadroya alınan futbolcu sayısı 8'e çıkmış oldu.  

GÖÇMEZ : ADAY OLMAYACAĞIM

Bandırma Noir Kafe'de düzenlenen basın toplantısında konuşan Başkan Göçmez  Mayıs 2021 yapılacak olan genel kurulda tekrar başkanlığa aday olmayacağını açıklarken ana hedeflerinin ligde kalmak olduğunu belirtti.

Göreve geldikleri süreçte  bekledikleri  göremediklerini ifade eden  Göçmez, “yönetim kurulu arkadaşlarımızla yaptığımız toplantılarda bu yönde karar aldık. Ben Onur Göçmez olarak başkanlığa aday olmayacağım .Ara transfer döneminin 3 Ocak 2021 tarihi itibariyle başlayacak ve transferi yapabilmemiz için 3 milyon TL kaynağa ihtiyacımız vardı.Bunu yönetim kurulumuzca  temin ettik. Teknik heyeti vereceği rapor doğrultusunda ara transfer döneminde 1 ve 2 oyuncuyu takıma kazandırabiliriz yada hiç transfer yapmadan yolumuza devam ederiz” dedi.  Play-of konusunda bir şey söyleyemem. Bu sezon başında hedefimizin bu ligde açık ara kalmak olduğunu belirten Göçmez hedefimize ulaşmak istiyoruz” dedi.

Onur Göçmez'in açıklamalarından satırbaşları.:

"Ligde kalmayı garantiledikten sonra bu genç futbolcularımızın, maçlarımızda süre almalarını sağlayacağız. İstersek 10-20 gol yiyelim, kadromuzda onlara da yer vereceğiz.  Ancak gençlerden  beklentimiz, disiplinli olup, çok çalışmalarıdır. " "Ara transferler için bu hafta oynayacağımız Altay maçından sonra karar vereceğiz. Ancak ben, mevcut kadromuzun yeterli olduğu düşüncesindeyim ve transferi pek gerekli görmüyorum. Belki 1-2 takviye yapabiliriz.Transferin ucu yok. Kime göre 2, kime göre 10 transfer lazım derler. Bİzİm finansmanımıza bakmamız lazım. Şartlarımız uyarsa transfer yapılır” "Bandırmaspor taraftarına tavsyem kmseyle duygusal bağ kurmasınlar, kmsey efsane yapmasınlar” " Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin bize çok önemli bir yardım var. 1,6 mlyon TL’lk idman sahamızı yapıyorlar ve takdir edilmesi gereken bir durum. 3-4 ayda tamamlanacak bir yatırım bu"  "Bugün TFF 1.Lig’de bir  takım haricinde ödemelerin aksatmayan tek takımız." “Bandırmaspor’un şirketleşmesini hiç düşünmedm. Hiç öyle br hedefimde yok. Ben zaten emanetçiiyim. Sezon sonunda Mayıs ayında yeni genel kurul olacak ve aday olmayacağım." "Bandırmaspor’un gelir elde etmesi  ile alakalı da ben bazı şeyler yapma taraftarıydım ama öyle br zemin yok burada. O nedenle şu anda tek derdimiz Bandırmaspor
kümede kalsın” "Bandırma insanları için haftasonu bir uğraş alanı oluşturan, geçmişimizde biz gururlandıran ve geleceğimize umutla bakan şehrin takımı için 3 mlyon TL para ödemesi yapıyoruz.
” şeklinde konuştu.

31-12-2020/BANDIRMAGERÇEK/FOTOĞRAFLAR : TANER ERSÖZ