Sahil Yenice Mahallesi Yollarında Asfalt Çalışmaları Başladı

 

Bandırma Belediyesi, kırsal mahallelerimize en iyi hizmeti sunmak amacıyla çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Bandırma’nın dört bir yanında hizmet ve çalışmalar yerine getiren Belediyemize bağlı ekipler son olarak kentimizin yeni mahallesi olan Sahil Yenice’de yol yapım ve asfaltlama çalışmalarını başlattı. Sahil Yenice Mahallesinin bağlantı yollarında başlatılan çalışmalar kapsamında ekipler yolları asfalt dökerek halkımıza daha sağlıklı ve temizlik ulaşım olanağı sağlıyor.

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce sürdürülen çalışmaları Sahil Yenice Mahallesi Muhtarı Nuri Varlık ile birlikte takip eden Belediye Başkanı Dursun Mirza, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Mirza, Bandırma Belediyesi olarak yeni kırsal mahallelerimize birçok alanda hizmet ve çalışmayı yerine getirdiklerini belirterek son olarak Belediye ekiplerinin Sahil Yenice Mahallesinin bağlantı yollarında asfaltlama çalışmalarını başlattığını söyledi.

Mirza: “Diğer Kırsal mahallelerimiz gibi Sahil Yenice Mahallemiz de bizler için çok önemli bir mahalle. Ceviz yetiştiriciliği ve ihracatı açısından ülkemizin önde gelen köylerinden bir tanesi. Bu açıdan Bandırma’nın Sahil Yenice Mahallesine ulaşan ve uzun yıllardır bu köydeki vatandaşlarımızın bizlerden talebi olan yol yapım çalışmalarımızı bu mahallemizin bağlantı yollarından başlattık. Şu anda önemli bir bölümde Belediye ekiplerimiz yol yapım çalışmalarımız devam ediyor. Kırsal mahallelerimize bu yollarla ulaşmak çok önemli. Arazi yapısından dolayı yol çok kötü durumdaydı. Bu açıdan buraya gidip gelen vatandaşlarımızın ulaşımları için bu yol yapım çalışması önem arz ediyordu. Muhtarımızla yaptığımız görüşmelerde buradaki çalışmalarımıza hız verdik. Bunun nedeni Sahil Yenice Mahallemizin yollarının yapım sorumluluğu Büyükşehir Belediyemize ait ancak uzun süre onlardan bu konuda bir çalışma olmayınca burada yaşanan vatandaşlarımızın daha fazla sıkıntı yaşamaması için Belediye ekipleri çalışmalarını başlattık” dedi.